Co i jak zrobić semolinę, jej rodzaje i właściwości

Osoba osiąga prawdziwą wartość zdrowej żywności, gdy dojrzewa i dowiaduje się o jej pochodzeniu i wyglądzie. Znany wszystkim z semoliny dziecięcej powinien być stosowany przez dzieci ze względu na łatwą absorpcję w ciele i niską zawartość błonnika w nim, jak również w okresie pooperacyjnym, z problemami z żołądkiem i przewodem jelitowym, jeśli to konieczne, dietą.

semolina

Co robi semolina?

Semolina stała się popularna popularna ostatnio w czasach sowieckich. Wcześniej w starożytnej Rosji produkowano ją w bardzo małych ilościach i podawano ją tylko na stole arystokratów, bogatych ludzi..

Proces produkcji zbóż jest ściśle związany z szeregiem skomplikowanych operacji, które wykonywane są za pomocą specjalnego sprzętu. W przypadku semoliny należy stosować ziarno pszenicy i praktycznie nikt nie może przetworzyć tej trawy ręcznie. Istnieje kilka etapów selekcji, przygotowania, przetwarzania i bezpośredniej produkcji semoliny, a raczej ziarna:

semolina

  1. Najpierw przeprowadza się analizę ziarna pszenicy, która pokazuje zawartość glutenu w młynie;
  2. Następnie wybrane ziarna trafiają do magazynów – wind, w których odbywa się proces odpuszczania w celu nadania gęstości, przyklejenia warstw skorupy, a także pszenicy czyści się i myje;
  3. Następnie za pomocą gruboziarnistego rozdrobnienia ziarna są kruszone, mielone całkowicie. Proces ten pomaga wyizolować rdzeń pszenicy i uwolnić go od zewnętrznych warstw;
  4. Kolejnym etapem jest przesiewanie, szlifowanie za pomocą maszyn rolkowych i przetwarzanie technologiczne surowców zbożowych;
  5. Końcowym procesem jest oddzielenie semoliny od zewnętrznej powłoki, szlifowanie i kontrola jakości przez personel laboratorium młynarskiego..

Biały, jednolity kolor Manki to produkt najwyższej jakości o najwyższej jakości. Jednak zad może być kremowy, biały, żółty lub beżowy, od którego zależy jego jakość. Najłatwiejszy w przetwarzaniu i wytwarzaniu użytecznych zbóż jest wybór zbóż z miękkich odmian pszenicy. Najważniejszym procesem w produkcji semoliny jest mielenie, w którym produkt końcowy traci większość tłuszczu, błonnika.

Rodzaje semoliny

semolina крупа

Po zakończeniu wszystkich procesów technologicznych wytwarzania mąki, której wielkość waha się w granicach 0,5 mm, następuje przełom w celu określenia jej rodzaju, podziału na kategorie w zależności od początkowego wyboru odmiany pszenicy, dalszego pakowania.

Na paczkach z semoliną można znaleźć oznaczenie w postaci inicjałów “M”, “T”, “MT”. W ten sposób oznaczana jest różnorodność zbóż, oznaczająca wybór pszenicy, kategoria jej produkcji:

  • “M” oznacza wybór ziaren miękkich odmian pszenicy, kasze są przeważnie białe, nieprzejrzyste, szybko gotowane miękkie podczas przygotowywania, znacznie zwiększając objętość;
  • “T” mówi o wyborze zbóż twardych, kaszka jest lekko żółtawa, jej ziarna są lekko przezroczyste, a przy gotowaniu owsianka jest krucha i bardziej nasycona;
  • “MT” lub “TM” odnosi się do połączenia dwóch poprzednich odmian pszenicy na początku produkcji zbóż, najczęściej obecnych na półkach supermarketów.

Z tego zboża można ugotować różnorodne potrawy, w tym tradycyjną kaszę mannę w mleku lub wodzie. Naleśniki, pierogi, puddingi, zapiekanki, których przepis używa semoliny semoliny, to szczególnie smaczne, odżywcze, cudowne, delikatne zupy z zielem i semoliną, a hamburgery z nim są bogatsze.

Dobry, szkodliwy i kaloryczny

Każde zdrowe dziecko wyróżnia się największą aktywnością, ogromną energią. Aby utrzymać tę energię przez cały dzień, najlepiej gotować na śniadanie lub lunch zdrową i smaczną kaszę mannę. Można go gotować w mleku, z dodatkiem owoców i warzyw, ale sama kaszka zawiera również minerały i witaminy..

W semolinie semolina zawiera fosfor, cynk, potas, magnez, siarkę, żelazo, a także witaminy E, PP, grupa B. Główną cechą wyróżniającą zbóż jest niska zawartość błonnika – 2%, co przyczynia się do jej trawienia w jelicie cienkim, najlepsze wchłanianie w ciało. Kolejną ważną wartością produktu jest wysoka zawartość skrobi, która jest w stanie szybko nasycić organizm, pozbyć się układu trawiennego tłuszczu i śluzu.

Tylko duże i częste stosowanie semoliny może spowodować nieodwracalną szkodę dla ludzkiego ciała. Wynika to z faktu, że zad jest fityną, która zapobiega wchłanianiu wapnia..

W semolinie dość dużej ilości węglowodanów, które przyczyniają się do zbędnego zbędnego kilograma. Całkowita kaloryczna zawartość 100 gramów zbóż wynosi 328 kcal, ale w semolinie gotowanej na wodzie lub mleku zawiera od 80 do 100 kcal.

dodaj ягодыPorcja semoliny w proporcjach mleka i kaszy manny dla najsmaczniejszej i najzdrowszej owsianki.

Jak gotować kalafior w cieście – kilka ciekawych przepisów.

Jak zrobić pyszne ciasto na pizzę, dodać do różnych nadzień – a danie na przyjazne przyjęcie jest gotowe.

Wskazówki dotyczące wyboru, przechowywania i gotowania

Po zakupie wiele płatków zbożowych powinno zostać wydrukowanych, przeniesionych do miejsca niedostępnego dla szkodliwych owadów i chrząszczy. Semolina nie jest wyjątkiem i do przechowywania którejkolwiek z jej odmian należy wlać ją do plastikowego pojemnika lub suchego słoika szklanego, przykrytego pokrywką.

Wybór można zatrzymać na dowolnej mance oznaczonej “T”, “M” lub “MT”, początkowo określającej sposób gotowania użytecznych zbóż, a także według osobistych preferencji – owsianka może być jednorodna, miękka lub krucha, nasycona.

Podczas gotowania obfitego i pysznego śniadania, obiadu, składającego się z semoliny, należy ściśle przestrzegać proporcji zbóż i płynów. Wybierając gotowanie semoliny na mleku, konieczne jest rozcieńczenie wybranej cieczy wodą w stosunku 3 do 1. Dla jednego litra wody, mleka, potrzebujesz tylko sześciu łyżek semoliny, aby uzyskać owsiankę o pożądanej konsystencji, średniej grubości.

Możesz urozmaicić przyjemny miękki smak semoliny dodając smaczne owoce, świeże jagody, orzechy i kandyzowane owoce. Możesz ugotować owsiankę delikatniej, używając pieczonego mleka podczas gotowania, a bogactwo smacznej kaszy dodaje kawałek masła pod koniec gotowania..

Loading...