Ile gramów śmietany zawartych w zwykłej łyżce stołowej

Śmietana jest popularnym produktem mleczarskim, który można znaleźć na półkach wszystkich krajów bez wyjątku. Często znajduje się w przepisach kulinarnych, jako jeden z głównych składników.

łyżka сметаны

Jest stosowany jako dressing do sałatek, dodaje się do wypieków. Często, w oparciu o ten produkt, sosy i sosy są przygotowane do różnych zup: barszczu, marynaty, kapuśniaku.

Każda receptura zawiera listę składników, które będą potrzebne do przygotowania potrawy. Często gramy to ich jednostka miary. A wiele gospodyń domowych, które nie mają wag kuchennych, ma trudności z określeniem wymaganej ilości produktu.

buraki квасPrzepis na przygotowanie zdrowych buraków ćwikłowych jest przydatny nie tylko do zaspokojenia pragnienia, ale także podczas diety, ponieważ buraki są świetnymi stymulantami dla GTC, co jest ważne.

Prosty przepis na dżem – jeśli nie masz czasu, wybierz jeden z naszych przepisów na ciasto.

Rolady Lavash z różnymi nadzieniami – te przepisy są łatwe do znalezienia, spróbuj!

1 łyżka śmietany – ile gramów?

Śmietana może mieć różną zawartość tłuszczu. Od tego wskaźnika zależy jego gęstość, a tym samym masa. Również przy ustalaniu wagi należy pamiętać o rozmiarze urządzenia. Biorąc pod uwagę te czynniki, eksperci obliczyli ile gramów śmietany znajduje się w 1 łyżce stołowej. Okazuje się, że jedna taka łyżka może zawierać od 19 do 25 gramów ukochanego produktu mlecznego, którą wszyscy kochają..

Warto zauważyć, że jeśli przepis mówi, że potrzebujesz łyżki kwaśnej śmietany, oznacza to, że musisz wpisać “ze zjeżdżalnią”.

Wiedza o przestronności pojemnika w kuchni pozwala gotować smaczne i zdrowe potrawy bez dodatkowego wysiłku. Jeśli włożysz składniki do oka, nie dbając o przestrzeganie zaleceń, możesz opuścić rodzinę bez śniadania, lunchu czy kolacji.

100 g kwaśnej śmietany – ile łyżek

Często do gotowania wymaga dużo śmietany. Znając jej przybliżoną wagę w łyżce stołowej, możesz łatwo obliczyć, ile będą potrzebować, jeśli przepis zawiera liczby 50, 100, 150 lub 200 gramów.

Dla jasności informacje te przedstawiono w postaci tabeli..

Waga, g Art. l.
25 1
50 2
100 4
150 6
200 8

Ilość śmietany w łyżeczce i szkle

Czasem w przepisach do pomiaru objętości za pomocą innego dania. Kucharze powinni wiedzieć, że jedna łyżeczka zawiera 8 g kwaśnej śmietany, jedna fasetowana szklanka – 210 g. Jeśli szklanka ma objętość 250 ml, wówczas wskaźnik ten odpowiada 260 g produktu mlecznego.

Aby nie pamiętać wszystkich liczb, możesz skorzystać z tabeli, w której obliczenia będą dokonywane w gramach żywności, która jest zwykle używana przez hostessę. Możesz zrobić to sam. Jeszcze łatwiej kupić w wadze kuchennej. To urządzenie ma mały rozmiar. Jednak jest w stanie znacznie ułatwić gotowanie..