Ile można schudnąć w ciągu miesiąca dzięki zintegrowanemu podejściu

Ile kilogramów możesz schudnąć w ciągu miesiąca? Krótko mówiąc, normalna stopa utraty wagi to utrata 4 – 4,5 kg masy ciała w tym okresie. Jednak różne szczegóły są tutaj interesujące..

Przede wszystkim utrata masy ciała, o której tu mowa, nie zapewnia żadna sztywna dieta, lecz kompleksowe i systematyczne podejście. Mówimy o przestrzeganiu właściwej diety i wystarczającej ilości ćwiczeń..

Odchudzanie за месяц

Ponadto konieczne jest bardziej szczegółowe omówienie sposobu tego procesu. To zrozumienie pozwoli bardziej rozsądnie odnosić się do prawidłowego organizowania utraty wagi..

Odpowiedź na główne pytanie: ile można schudnąć w ciągu miesiąca?

Zwróć uwagę, że mówiąc o utracie wagi, mówimy właściwie o naszej utracie wagi. W rzeczywistości to nie to samo. Łączna ilość utraconej masy może obejmować różne składniki..

Niektóre z nich są ważne, inne nie. Jeśli utrata masy osiągana jest przez utratę masy mięśniowej, wówczas dla utraty wagi jest bardzo źle. Więc, jakie części zazwyczaj utrata masy ciała?

 1. Spalanie tłuszczu;
 2. Zniszczenie żużlu;
 3. Utrata wody;
 4. Utrata masy mięśniowej.
Zasadniczo podskórny tłuszcz w ludzkim ciele znajduje się w tłuszczu. Jej spalanie (lub, bardziej poprawnie, dzielenie na jego składowe kwasy tłuszczowe) zachodzi w mięśniach..

Aby proces ten wystąpił, konieczne jest zapewnienie jego przemieszczenia z pierwszej lokalizacji do drugiej. Niestety szybkość tego procesu jest ograniczona. W zależności od indywidualnych cech konkretnej osoby, limit ten może być różny..

Zwykle waha się od 70 do 300 gramów tłuszczu dziennie. Jest to naturalny limit możliwości utraty wagi przez daną osobę. Zwykle mówimy o około 100 – 160 gramach dziennie (średnio). Za tydzień będzie odpowiadać 700 – 1100 gramów..

Tak więc za miesiąc można schudnąć o około 4 – 4,5 kg. Przypomnijmy, że można to zrobić tylko dzięki aktywnemu i zintegrowanemu podejściu do tego procesu. Zauważ, że mówimy o utracie tłuszczu podskórnego, a nie o utracie wagi..

Czasami można usłyszeć historie o tym, jak osoba zaczęła tracić wagę iw ciągu jednego lub dwóch tygodni straciła co najmniej trzy kilogramy wagi. Jak to możliwe i czy nie jest to sprzeczne z tym, co zostało powiedziane powyżej w tym artykule??

Nie, to nie jest sprzeczne. A oto dlaczego. Niestety, z powodu niezdrowej diety i niezbyt zdrowego trybu życia, w ciele prawie każdej osoby tworzy się wystarczająca ilość różnych żużli..

Tłuszcz на животеJedną z zalet procesu utraty wagi jest to, że takie żużle są spalane w pierwszej kolejności. Tak właśnie dzieje się w określonym czasie. W przyszłości szybkość utraty wagi odpowiada podanym wartościom..

Kolejne pytanie może pojawić się w związku z tym, że przedstawiamy dane dotyczące spalania tłuszczu podskórnego, a nie dane dotyczące utraty wagi. Ponieważ możemy kontrolować tylko ostatnie liczby, ważne jest, abyśmy zrozumieli, z czego składają się. Powiedz o tym bardziej szczegółowo..

Podczas utraty wagi spalany jest nie tylko tłuszcz, który został przeniesiony do mięśni z tkanki tłuszczowej, ale także glikogen, który znajduje się również w mięśniach..

Oznacza to, że jeśli wypaliłeś 300 gramów glikogenu na tydzień, a każda z jego cząsteczek jest związana z czterema cząsteczkami wody, w końcu stracisz kolejne 900 gramów wody. W końcu otrzymujemy te wyniki..

 • 1200 gramów glikogenu i wody;
 • 1200 gramów tłuszczu.

Całkowita utrata wagi na tydzień w tym przypadku wyniesie 2400 gramów.

Jak schudnąć

W przypadku utraty wagi istnieje wiele różnych metod. Oto niektóre z nich..

Dieta

 • Pierwsze śniadanie powinno składać się z produktów na bazie węglowodanów. Jest to konieczne, aby gromadzić energię na następny dzień. Możesz wziąć 1 filiżankę jakiejkolwiek owsianki z 1 łyżeczką jakiegokolwiek nierafinowanego oleju roślinnego. Możesz jeść 6-8 łyżek musli z orzechami. Możesz również wziąć jedno jajko lub 50 gram niskotłuszczowego twarogu i szklankę sfermentowanego napoju mlecznego. Możesz sobie pozwolić na filiżankę herbaty. Dozwolona jest także kawa bez cukru;
 • Na drugie śniadanie zrobi się 1 owoc lub kieliszek jogurtu; Szkło кефира на ночь
 • Opowiedz o obiedzie. Zupa wegetariańska, możesz pozwolić sobie na 90 g indyka (możesz zastąpić kurczaka lub chude ryby). Weź 200 g świeżych lub gotowanych warzyw. Dodać do nich jedną łyżeczkę jakiegokolwiek nierafinowanego oleju roślinnego;
 • Po południu można wypić 1 szklankę jogurtu;
 • Na obiedzie można prawie tak samo jak na obiad, ale bez zupy;
 • Na godzinę przed snem dozwolone są szklanki kefiru lub jogurtu;
 • Dla zdrowia ważne jest, aby aktywnie pić wodę przez cały dzień. Ważne jest, aby pić tak dużo, że kilogram wagi stanowi 30 mililitrów czystej wody;
 • Podczas gotowania żywności wszystkie podstawowe techniki są dopuszczalne, z wyjątkiem smażenia..

Jak zmienić dietę na właściwą

 1. Wskazane jest, aby było mniej tłuszczu. Dlaczego tego potrzebujesz? Bogactwo tłuszczu zależy bardzo niewiele, ale zawartość kalorii w tłustych potrawach jest znacznie wyższa;
 2. Staraj się jeść mniej słodkich pokarmów. Jedną z jego poważnych wad jest zdolność do wywoływania zwiększonego apetytu;
 3. Musisz zmniejszyć swoje pragnienie jedzenia przysmaków;
 4. Aby jeść wolniej;
 5. W jedzeniu powinieneś spróbować ocenić smak i nie połykać go w całości;
 6. Poprzez częstsze spożywanie żywności możliwe jest zmniejszenie kaloryczności spożywanej żywności o około 15 procent;
 7. Daj pierwszeństwo potrawom nieco mniejszym niż zwykle;
 8. W dużych ilościach są włókna lub błonnik pokarmowy;
 9. Ogranicz spożycie alkoholu.

Eutirox для похуденияNastępnie trochę informacji o odchudzaniu za pomocą tabletek. W jaki sposób eutiroks dla utraty wagi: recenzje utraty wagi i lekarzy. Kompletna instrukcja użytkowania.

Jak wybrać odżywkę dla sportowców do utraty wagi dla kobiet? Tutaj dowiesz się, na co zwrócić szczególną uwagę i jak nie popełnić błędu..

Mówią, że przemiana białkowo-węglowodanowa jest najlepszą dietą wszystkich znanych. Po przestudiowaniu zasad w następnym artykule zrozumiesz, że to prawda. Być może jest to właśnie jedzenie, które doprowadzi cię do cennego celu..

Odchudzanie za pomocą specjalnych ćwiczeń

Podajmy przykład skutecznego zestawu ćwiczeń do tego celu..

Prowadzenie zajęć:

 • Wykonuj ćwiczenia, takie jak skręcanie. Są potrzebne do recti. Muszą zrobić z najmniejszą amplitudą. Kładziemy się i wciskamy dolną część pleców na podłogę. Zawsze pochylamy nogi w tym ruchu, kładziemy łokcie w różnych kierunkach i trzymamy ręce za naszym karkiem. Podczas wdechu podnieś głowę. Powinno to nastąpić wraz ze wzrostem ostrzy. Podbródek z tym ruchem musi być podniesiony. Na wydechu przejdź do pierwotnej pozycji;
 • Przechodzimy teraz do następnego ćwiczenia, odwrotnego skręcania. Podobnie jak w poprzednim przypadku akcja ta jest wykonywana z małą amplitudą. Ćwiczenie to powinno być wykonywane podczas leżenia na podłodze, przy jednoczesnym utrzymaniu zgiętych kolan. Trzymając się za głową, nieznacznie zwiększamy ładunek podczas tego ruchu. Łokcie należy rozdzielić. Podczas wdechu musisz lekko podnieść. Robiąc to, podnosimy głowę łopatkami. Wykonujemy to ćwiczenie, nieznacznie podnosząc miednicę. Podczas wydechu przejdź do pozycji wyjściowej;
 • Rising torso. Aby wykonać to ćwiczenie, musisz położyć się na podłodze i zgiąć kolana. Ręce umieszczone za głową. Łokcie muszą być rozcieńczone. Podczas wdechu musisz lekko podnieść tułów i powoli, powoli podnieść się do podniesionych kolan. Po wydechu wracamy do pozycji wyjściowej;
 • Następne ćwiczenie dotyczy nóg. W tym przypadku szczególne znaczenie ma użycie dużej amplitudy podczas przenoszenia. Musisz usiąść na krawędzi krzesła. Podczas wdechu podnosimy nogi do ciała, a podczas wydechu wracamy do pozycji wyjściowej;
 • Wykonuj ćwiczenia dla ukośnych mięśni brzucha. Aby to zrobić, usiądź na krawędzi krzesła i skręć ciało. Wszystkie poprzednie ćwiczenia są również odpowiednie dla tej grupy mięśni, ale powinny być wykonywane przy małych obrotach..

Porady dietetyczne

Wiele osób z nadwagą w pewnym momencie mówi do siebie: “Wystarczy!” I można je zrozumieć. W końcu nadmierna waga to nie tylko słaby stan zdrowia, słaba odporność, skłonność do różnych chorób, ale także ogromny dyskomfort.

Wyobraź sobie, że co minutę nosimy torbę z ciężarami! Często myśl o odchudzaniu przed sezonem wiosenno-letnim, aby poczuć się gotowym na lato.

Oczywiście, chcę szybko i szybko schudnąć. Jednak proces ten wymaga szczególnej uwagi podczas planowania i silnej samodyscypliny w realizacji swoich planów..

Szybkie diety są skazane na niepowodzenie. Oto dlaczego tak się dzieje:

 • Po pierwsze, wykonanie twardego zasilania na pewien ograniczony okres zwykle wymaga napięcia wszystkich sił. Kiedy dieta się kończy, nawyki żywieniowe pozostają takie same, a chęć zrelaksowania się i regeneracji tylko zwiększa apetyt. Dlatego wkrótce wraca waga. Często wzrasta w podobnej sytuacji;
 • W okresie wiosenno-letnim dana osoba otrzymuje niedostateczne składniki odżywcze, a podczas diety ten brak równowagi tylko się zwiększa. Dlatego przymusowa utrata masy ciała może znacznie pogarszać zdrowie ludzi..

Dlatego nie należy liczyć na utratę masy pioruna. Możliwe jest zrzucenie wagi, ale jednocześnie metabolizm organizmu może zostać zakłócony.

Ponadto może wystąpić silne zwiotczenie skóry i inne problemy zdrowotne. Dlatego musisz dostroić się do powolnego, ale stałego procesu odchudzania, który może wynosić od dwóch do pięciu kilogramów miesięcznie..

Oto kilka wskazówek od dietetyków, aby zwiększyć efektywność tego procesu..

Witaminy

 1. Przede wszystkim nie zapomnij o witaminach i innych substancjach korzystnych dla organizmu. Wraz ze spadkiem intensywności odżywiania ich spożycie zostaje znacznie zmniejszone, a deficyt ten należy wypełnić. W dzisiejszych czasach wysokiej jakości kompleksy witaminowe można kupić np. W aptece;
 2. Stosuj zbilansowane diety. Często oferowane są takie opcje żywności, w których praktycznie nie ma na przykład węglowodanów. Ale te substancje są niezbędne dla organizmu, ponieważ są zaangażowane w proces rozszczepiania tłuszczu. W tym przypadku można zrekompensować ich brak przy pomocy złożonych węglowodanów, które są zawarte, na przykład, w różnych zbóż;
 3. Unikaj utraty wagi w określonym dniu. W takim przypadku ciągłość tego procesu może zostać zakłócona. Lepiej schudnąć stale, spełniając wszystkie niezbędne wymagania. Spróbuj skonsolidować te nawyki żywieniowe, które przyczyniają się do tego procesu, a to doprowadzi Cię do imponującego wyniku..

Wskazówki trenera fitness

Podczas ćwiczeń odchudzających bardzo ważne jest pozytywne nastawienie i samodyscyplina..

Lekcje należy poświęcić co najmniej 40 minut co najmniej trzy razy w tygodniu.

Dobre wyniki można osiągnąć tylko dzięki zintegrowanemu podejściu do utraty wagi. Samo ćwiczenie nie będzie skuteczne..

Kiedy zajęcia wymagają regularności i braku długich przerw..

Utrata wagi nie jest łatwym procesem. Aby osiągnąć sukces, będziesz musiał dużo wysiłku i wykazać wystarczającą determinację i samodyscyplinę..

Loading...