Jak przygotować ciasto drożdżowe bez jaj do ciast i słodkich ciast

Pieczenie w domu zawsze różni się od smaku i struktury sklepu. Po pierwsze, nie ma pewności co do jakości upieczonego ciasta, a po drugie, możesz zaangażować swoje gospodarstwo domowe i stworzyć magię w kuchni, która będzie zawierała wszystkie pozytywne emocje..

Istnieje kilka opcji ciasta drożdżowego, a niektóre z nich można przygotować bez użycia jaj. Niektóre gospodynie z zasady nie używają tego produktu, ponieważ są w pełni przekonane, że ciasto nie ucierpi z tego powodu, podczas gdy inne przypadkowo odkrywają jego brak tylko w ostatniej chwili.
Masło ciasto Bez jajek Z mlekiem
Jako подготовить дрожжевое тесто без яиц для пирожков и сдобных пирогов
Składniki Liczba
mąka 450 g
cukier 1 łyżka. l.
masło 100 g
mleko 250 ml
Drożdże “Saf moment” 2 łyżeczki.
Czas gotowania: 480 minut Kalorie na 100 gramów: 271 Kcal

Ten wariant bazy mąki można wykorzystać do wyrobu bułek, bułeczek, rogalików oraz do ciast, cietówek i ciast. Przygotowanie ciasta jest dość proste, wystarczy przestrzegać określonych proporcji produktów.

Wlać ciepłe mleko do szklanki, wlać cukier, wysuszyć drożdże i mieszać, aż wszystkie ziarna się rozpuści. Zarezerwuj dziesięć minut.

hodować молоко

Masło włożyć do pojemnika na żywność lub zwykłej płytki, włożyć do mikrofalówki i stopić. Możesz zrobić to samo w łaźni wodnej..

masło растопить

Przesiej mąkę do miski. W pozostałym mleku zalać cieczą drożdżową, ochłodzonym roztopionym masłem, trzepaczką lub łyżką wymieszać i wlać trochę mąki.

dodaj муку

Ciasto stopniowo zamienia się w jedną dużą miskę, która będzie ciężko pracować w misce..

do zrobienia шар

Rozwałkowujemy ją na płaskiej powierzchni i dodajemy mąkę, zagniatamy miękkie ciasto, które nie przykleja się do powierzchni i dłoni. Umieszczamy go w pojemniku, przykrywamy ręcznikiem lub folią i wkładamy do baterii lub jogurtu na dwie godziny..

ciasto готово

Okresowo sprawdzamy, do jakiego stopnia zwiększyła się ich objętość. Jeśli zacznie wspinać się przez górę, my miksujemy go, używając palców, aby wydobyć dziury, by powietrze mogło uciec. Gdy masa się potroi, włóż ciasto do lodówki na co najmniej pięć godzin, ale lepiej w nocy.

Wyciągamy z zimna, nie pozwalając się rozgrzać, formujemy planowe blanki i przygotowujemy do wypieku. Ciasto według tego przepisu można przechowywać w zimnym miejscu przez okres do czterech dni..

Ciasto z ciasta drożdżowego

Z tego ciasta można bardzo szybko usmażyć całą górę pysznych miękkich ciast z dowolnym nadzieniem.

Zestaw:

 • mąka – 700 g;
 • woda – 100 ml;
 • mleko – 150 ml;
 • “Sof moment” – 1 łyżka. l.;
 • cukier – 1 łyżeczka;
 • olej – 2 łyżki. l.

Przygotowanie: 1 godzina.

Kalorie: 243 Kcal / 100 g.

W małej żelaznej misce połącz podgrzewaną wodę z mlekiem i drożdżami, solą, łyżką mąki i cukru. Pozostaw puste pole na piętnaście minut. Kiedy widzisz charakterystyczne bąbelki na powierzchni, drożdże są aktywowane i możesz dostać się do pracy.

Wlać masę drożdży do dużego pojemnika, wylać nieoczyszczony olej i rozpocząć wlewanie przesianej mąki partiami. Kiedy ciasto zacznie mocno przylegać do trzepaczki i trudno będzie zagnieść, posyp je suchą tablicą mąką i rozprowadź masę..

Powoli zagnieść plastikowe ciasto, natychmiast przykryć serwetką i pozostawić na dwadzieścia minut. Rozwałkuj do długiej kiełbasy, uszczypnij płaski tort od krawędzi, uformuj kęs z naszymi dłońmi, napełnij go, przymocuj krawędzie i usmaż ciasto w gorącym oleju.

Lapshik с изюмомStaraj się ugotować pyszny Lapshevik z twarogiem według naszego przepisu..

Przeczytaj, jak gotować kebab Lula w piekarniku lub na grillu. To danie nadaje się na świąteczny stół i na piknik w przyrodzie..

Zwróć uwagę na niezwykle smaczny wybór przepisów z cukinii dla multicookera.

Najłatwiejszy przepis

Jedną z opcji budżetowych do wyrobu ciasta jest brak jajek, masła i wody. Ta opcja jest najczęściej używana do przygotowania ciast, pączków lub pieczywa na pierwsze danie..

Zestaw:

ciasto на опаре

 • mąka – 650 g;
 • “Sof Moment” – 2 łyżeczki;
 • woda – 200 ml;
 • sól;
 • olej – 1 łyżka. l.

Przygotowanie: 2 godziny.

Kalorie: 189 Kcal / 100 g.

Bierzemy drożdże o wysokiej prędkości “Sof moment” lub podobne. Wlać do ciepłej przegotowanej wody, wymieszać łyżką lub, co najlepsze, palcami, aby całkowicie się rozpuściły..

Po pięciu minutach, gdy zaczyna się niezbędna reakcja, dodajemy olej słonecznikowy, sól i bez przerwy mieszamy trochę mąki. Przepuścić suchy składnik przez sito..

Ugnieść elastycznie, podobnie jak ciasto z miękkiej gliny. Rozłóż piłkę i zanurz ją w czystej misce, przykryj pokrywką i wstaw do lodówki na półtorej godziny. Pobieramy i używamy do miejsca docelowego.

Jeśli ciasto nie zostało opracowane od razu, zanurz je w torbie spożywczej i umieść w zamrażarce. Odtaj go przed ponownym użyciem..

Jak zrobić napar drożdżowy

Doświadczone gospodynie domowe są przekonane, że najbardziej udane ciasto można wytwarzać wyłącznie na surowych drożdżach.

Zestaw:

 • mąka – 1 kg;
 • cukier – 2 łyżeczki;
 • olej – 150 g;
 • drożdże – 30 g;
 • mleko – 250 ml.

Przygotowanie: 3 godziny.

Kalorie: 285 Kcal / 100 g.

Aby przygotować ciasto łączymy domowe mleko podgrzane do 36 ° C ze świeżymi drożdżami, wystarczy rozdrobnić je na płyn. Nie dotykaj kęsa przez trzydzieści minut, dopóki nie pojawi się wysoka, stabilna pianka drożdżowa.

Dodaj pozostałe składniki do ciasta: sól, mąkę i cukier. Dokładnie zagnieść wszystko. Jeśli ciasto pozostaje lepkie i przykleja się do dłoni, zwiększ ilość mąki. Wszystko indywidualnie, może zająć trochę więcej..

Ale nie przesadzaj, żeby nie ubić ciasta. Zostawiamy to, aby zwiększyć objętość na godzinę, wymieszać i znowu nie dotykać godziny..

Dzięki tej technologii – mieszaniu w kilku etapach – można uzyskać przewiewne, luźne i delikatne ciasta..