Jak wziąć suplement L-karnitynę do utraty wagi

W ostatnich latach ogólne spalanie tłuszczu stało się modne – niewielu próbowało nowej diety lub metody. Wszyscy walczyli z tłuszczem, przedstawiając go jako najgorszego wroga naszych czasów.

Ale jako substancja biologiczna tłuszcz w ciele ludzkim pełni wiele przydatnych funkcji: wsparcie, termoregulator, działanie ochronne (chroni przed nieprzyjemnymi skutkami, na przykład, nerkami).

Lek Л-карнитин в жидком виде и в таблетках

Ale co do neutralnego tłuszczu, który znajduje się pod skórą, zapewnia dużo opieki, zarówno zawodowym kulturystom, jak i zwykłym ludziom. Depozyty tłuszczowe psują wygląd, obniżają samoocenę, a czasem ogólną jakość życia..

Dlatego nie jest zaskakujące, że ludzie próbują pod każdym względem się go pozbyć. Warto zauważyć, że liczba komórek tłuszczowych jest przekazywana człowiekowi z natury, dlatego nie może go zmienić, przynajmniej bez operacji (liposukcja).

Ale każdy jest w stanie zmniejszyć ich objętość, co z konieczności wpłynie na wygląd najlepszego sposobu. Osiąga się to poprzez wysiłek fizyczny, korektę odżywiania, a także poprzez stosowanie specjalnych preparatów z żywienia sportowego i farmakologii..

W tym przypadku L-karnityna sprawdziła się dobrze (można również znaleźć nazwę L-karnityna).

Co to jest?

Karnityna jest naturalnym aminokwasem, który jest syntetyzowany w pewnych ilościach w ludzkim ciele. Ma dwa izomery – leworęczny i praworęczny. Pierwsza wersja znana konsumentowi jako L-karnityna (lewa karnityna) jest bardziej popularna..

Właściwy izomer (D-karnityna) nie ma aktywności biologicznej, jest antagonistą lewej karnityny. Aminokwas ma podobną strukturę do witamin z grupy B, jest również nazywany witaminą W.

Zgodnie z fizyko-chemiczną charakterystyką karnityny jest biały krystaliczny proszek rozpuszczalny w wodzie.

W ludzkim ciele karnityna znajduje się w komórkach mięśni i wątroby. Chociaż karnityna może być syntetyzowana niezależnie, ilość ta wystarcza, aby zapewnić niezbędne potrzeby organizmu, ale może nie wystarczyć dla tych, którzy mają cel, aby schudnąć.

Główne właściwości karnityny, wpływające na utratę wagi

W odróżnieniu od większości spalaczy tłuszczu, które mają na celu stymulację ośrodkowego układu nerwowego (ośrodkowego układu nerwowego), karnityna ma działanie uspokajające.

Dlatego tak łagodny sposób na odchudzanie jest zalecany do stosowania przez osoby o zwiększonej drażliwości nerwowej, nastolatków i dzieci..

L-karnityna в ампулахL-karnityna jest znana ze swojej zdolności do zwiększania wymiany energii i obecności lekkiego efektu anabolicznego..

Spośród wszystkich rodzajów farmaceutycznych i sportowych spalaczy tłuszczu, karnityna jest uważana za najbezpieczniejszy i najłagodniej skuteczny lek. Wynika to z mechanizmu działania na tkankę tłuszczową..

Podczas gdy prawie wszystkie spalacze tłuszczu bezpośrednio wpływają na lipolizę (proces rozszczepiania tłuszczu), L-karnityna raczej spowalnia ją, powodując proces utraty tkanki tłuszczowej w inny sposób..

Konwencjonalne leki na odchudzanie rozkładają komórki tłuszczowe, powodując w ten sposób wytwarzanie FFA (wolnych kwasów tłuszczowych), które prowokują wytwarzanie naturalnej karnityny w komórkach wątroby. Przyjmowanie L-karnityny, wręcz przeciwnie, obniża poziom FFA we krwi..

Z tego wynika, że ​​ze względu na różne metody ekspozycji, karnityna nie powinna być przyjmowana w połączeniu z innymi spalaczami tłuszczu, ponieważ w tym przypadku ich działanie jest neutralizowane.

Jednym z kontrowersyjnych skutków spożycia karnityny jest jej słaby efekt, przy jednoczesnym poszanowaniu poprzedniej diety (czyli jeśli osoba kupiła lek i nie dostosowała diety).

To nie jest cudowne lekarstwo, które będzie palić tłuszcz, podczas gdy aktywnie opierasz się na bułeczkach. Dlatego działanie L-karnityny jest często kwestionowane, poddawane i poddawane.

Uważają, że zaczynając pić to narzędzie, należy zwrócić uwagę na jedzenie: powinno być zróżnicowane, ale nadal niskokaloryczne.

Efekt energetyczny i spalanie tłuszczu karnityny jest tym wyższy, im wyższy poziom FFA we krwi. Dlatego działa dobrze na małe dzieci..

Zasada dotycząca przyjmowania L-karnityny jest prosta. Jeśli chcesz schudnąć, zmniejsz ilość spożywanych tłuszczów i kalorii, a jeśli Twoim zadaniem jest zwiększenie zasobów energii (na przykład jedziesz w góry lub jedziesz na rowerze), połącz karnitynę z obfitym posiłkiem bogatym w tłuszcz..

Odchudzanie на 7 кг за неделюZgrabny w ciągu tygodnia? Trudne, ale możliwe! Jak schudnąć w jednym tygodniu przy 7 kg. Nasi eksperci zgromadzili najskuteczniejsze sposoby w jednym artykule. Pozostaje tylko je zastosować, a postać twoich marzeń zacznie się wkrótce pojawiać..

W jaki sposób wziąć Siofor do utraty wagi, przeczytaj następujący artykuł. Zwróć uwagę na recenzje leku.

Poniżej przedstawiono kilka opcji imponującej diety mlecznej. Być może właśnie tego szukałeś. Powodzenia!

Uzupełnij formularze prasowe, cenę i miejsce zakupu

Karnityna ma ugruntowaną pozycję na rynku konsumenckim, więc można ją kupić w aptece oraz w sklepach z artykułami żywieniowymi, a nawet w tak zwanych sklepach z żywnością sprzedających suplementy bio. Również w przypadku próbki można kupić jednorazowe porcje w barze sportowym hali, w której pracujesz (jeśli oferują te usługi).

Nie ma to większego znaczenia przy zakupie suplementu, o ile preparat jest certyfikowany, a substancja czynna jest w odpowiedniej dawce. Istnieje różnica między osobą uprawiającą sport, a osobą prowadzącą bierny styl życia..

Poddając się wysiłkowi fizycznemu organizm zużywa składniki odżywcze i witaminy w dużych ilościach niż będąc w względnej bezczynności.

A przede wszystkim potrzebuje rekuperacji. Tak więc do ciała sportowego, jeśli chcesz osiągnąć określone cele, podaj suplement w wyższej dawce..

Z reguły we właściwych dawkach substancja jest przygotowywana do żywienia sportowego..

Jeśli chodzi o formy uwolnienia, istnieje również pełna różnorodność. L-karnityna jest dostępna w postaci tabletek, kapsułek, proszków, w postaci płynnej, w napojach i tabletkach rozpuszczalnych w musu. Ogólnie rzecz biorąc, na każdy gust i portfel.

Jeśli chodzi o koszt tych suplementów, karnityna, w porównaniu z innymi palnikami tłuszczu, kosztuje niewiele. Za 90 kapsułek otrzymasz około 700 rubli, a za 500 ml płynnej formy – 1200 rubli. Oczywiście jest to warunkowe, ponieważ cena jest ustalana przez producenta, marże sklepu, a nawet twój region zamieszkania..

Korzyści i szkody

Będąc stosunkowo bezpiecznym suplementem, L-karnityna ma wiele innych pozytywnych funkcji..

Przydatne właściwości:

Schemat действия карнитина

 • Spalanie tłuszczu;
 • Zwiększ energię;
 • Zwiększ wytrzymałość (zarówno aerobową, jak i energetyczną);
 • Efekt anaboliczny (zdolność do przyspieszania wzrostu mięśni);
 • Ma pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy;
 • Normalizuje cholesterol;
 • Medycyna nie zarejestrowała szkodliwych skutków spożycia karnityny, dlatego działania niepożądane opisane poniżej można uznać za wyjątki lub szczególne przypadki..

Skutki uboczne:

 1. Bezsenność (ze względu na efekt energetyczny suplementu);
 2. Indywidualna nietolerancja;
 3. Myasthenia gravis (jeśli poddawana jest hemodializie).

Jak wziąć L-karnitynę do utraty wagi

Uważa się, że ciekła postać karnityny ma większą biodostępność. Ale ty wybierasz: może wolisz brać to w kapsułkach lub tabletkach.

Stawka, jaką musisz wziąć, zależy od dawki zakupionego leku i bez względu na formę, w jakiej się znajduje. Optymalna dawka wynosi od 0,5 g do 2 gramów na dzień, podczas gdy jednorazowa dawka 500 mg 3 razy dziennie.

Odbiór dodatku należy przeprowadzić rano, a także na pół godziny przed rozpoczęciem szkolenia i po nim. L-karnityna działa dobrze w połączeniu z obciążeniami sercowo-naczyniowymi, więc nie leniw się biegać i dobrze się pocić. W dniach, w których nie jesteś zaangażowany, spróbuj wziąć odpowiednią ilość w ciągu pierwszej połowy dnia..

Zawartość substancji w produktach naturalnych

Ponieważ ten aminokwas jest nadal naturalny i nie został opracowany w laboratorium, istnieją produkty, w których jest on włączony.

Karnityna zawiera produkty pochodzenia zwierzęcego:

 • Czerwone mięso;
 • Ryby;
 • Produkty mleczne.

Rozważ to przy zakupie suplementu w aptece..

Możesz potrzebować leku o niższej dawce, a pożądaną stawkę można uzyskać z naturalnych produktów..

Jak zwiększyć skuteczność suplementów?

Trening cardioL-karnityna nie jest energiczną mieszaniną odczynników, ale całkowicie nieszkodliwym suplementem, który pomaga schudnąć, ale nie robi tego za Ciebie..

Dlatego powinieneś jej pomóc w walce o dobre ciało..

Aby to zrobić, należy opierać się na cardio i stosować dietę niskokaloryczną..

Woda w tym systemie nie jest konieczna do ograniczenia.

Aby nie hamować produkcji aminokwasów przez własne komórki (w przeciwnym razie będą leniwi, stale pobierając je z zewnątrz), dodatek nie powinien być brany dłużej niż trzy miesiące.

Przerwa między kursami musi wynosić co najmniej miesiąc..

Pytanie odpowiedź

Pytanie: Kupiłem ciekłą karnitynę w sklepie sportowym, ale kiedy wróciłem do domu, okazało się, że nie pachnie bardzo dobrze, poza tym zawiera cukier. Czy to wystarczy, jeśli chcę schudnąć?

Odpowiedź: Tak, niektóre firmy produkują karnitynę bez dodatku smaków, więc narzędzie może mieć nieprzyjemny smak. Nie oznacza to, że dodatek wygasł, to tylko jedna z jego właściwości..

Jeśli chodzi o cukier, w dawce, którą przyjmujesz, będzie zawierała niewielką ilość, która szybko wypali się podczas ćwiczeń..

Pytanie: Czasami zapominam o piciu karnityny w dni wolne od treningów. Jak źle to jest?

Odpowiedź: Zaleca się przyjmowanie tego suplementu codziennie, ponieważ ma on skumulowany efekt. Nie zapomnij przyjąć, możesz ustawić przypomnienie o tym w telefonie.

Pytania

Pytanie: Mój mąż i ja planujemy poczęcie dziecka, a obecnie nieufnie podchodzimy do jakichkolwiek dodatków. Ale nadal chcesz schudnąć. Jak bezpieczny będzie odbiór L-karnityny w naszym przypadku?

Odpowiedź: W tym przypadku spożycie karnityny jest całkowicie bezpieczne i uzasadnione, ponieważ ten aminokwas poprawia wskaźniki fizykochemiczne plemników i stymuluje dojrzewanie komórek płciowych. Więc weź i nie martw się..

Pytanie: Naprawdę chcę schudnąć, więc kupiłem mocny spalacz tłuszczu oparty na ECA w sklepie ze sportpitami. Chcę go wypić przed treningiem siłowym (3 razy w tygodniu). A żeby uzyskać większy efekt, chcę dodać do niego płynną karnitynę i wypić ją przed treningiem sercowo-naczyniowym (3-4 razy w tygodniu przez godzinę). Czy będzie to uzasadnione, czy lepiej wypić jedną rzecz?

Odpowiedź: Nie zaleca się stosowania L-karnityny w połączeniu z innymi lekami na odchudzanie, ponieważ mogą one neutralizować nawzajem swoje działania..

Jeśli masz dużo nadwagi, nie ma żadnych przeciwwskazań do leków zawierających efedrynę i masz dobre zdrowie, wtedy w tym przypadku powinieneś dokonać wyboru na korzyść ECA, ponieważ jest to skuteczniejszy lek na spalanie tłuszczu. Ale koniecznie sprawdź przeciwwskazania i efekty uboczne..

Recenzje

Przez tydzień piłem już płynną postać karnityny, dużo się pociłem podczas treningu, ale do tej pory tylko minus 1 kg. Chcę więcej, prawdopodobnie, nadal muszę iść na dietę.

Vitalina, 25 lat

Poczułem przypływ energii do siebie, chociaż bez karnityny ostatnio zostałem przezwyciężony przez słabość. Na ostatniej sesji treningowej dodałem 5 kg w prasie.!

Oleg, 28 lat

Wydaje się, że to nie działa dla mnie. Chociaż czasami zapominam o piciu tabletek, gdy nie chodzę na siłownię. Postaram się stać bardziej odpowiedzialnym, a wtedy zobaczymy.

Arina, 32 lata

Bardzo się cieszę, że trener doradził mi kupić karnitynę! Jest to pierwszy poważny suplement, który zacząłem pić po rozpoczęciu treningu. Chociaż wszystko mi się podoba, straciłem 4 kg!

Ludmiła, 24 lata

Przez ostatnie dwa tygodnie byłem na sztywnej diecie, odmawiałem sobie wszystkiego, co szkodliwe, i wypiłem karnitynę w kapsułkach. Biegłem 5 km dziennie. Z utratą 100 kg 8, mam nadzieję, że to nie jest limit.

Nikolay, 35 lat

Zobacz także recenzję wideo na temat L-karnityny:

Loading...