Jak zrobić domowy ser z kwaśnego mleka w domu

Od dawna wiadomo, że twarożek jest użytecznym i niezbędnym produktem dla organizmu. Zawiera dużo wapnia i cennego białka..

przytulny творог

Po pięciu miesiącach pediatrzy mogą podawać dzieciom zsiadłe mleko po pięciu miesiącach. Ale w sklepie rzadko można znaleźć wysokiej jakości twarożek po przystępnej cenie..

Oferujemy samodzielne przygotowanie tego produktu mleczarskiego z kwaśnego mleka. Smak tego twarożku nie idzie w parze z porównaniem z przemysłowym odpowiednikiem, a korzyści są znacznie większe. Przepisy na mikrofale, multicookery i pomocne wskazówki, patrz poniżej..

Korzyści i możliwe szkody domowej roboty twarogu

Opowiedzieliśmy już trochę o zaletach twarogu. To nie wszystkie zalety tego białego cudu mlecznego..

Białko tego produktu jest równie przydatne dla osób w każdym wieku. Zawiera witaminy z grupy B, retinol, witaminę E.

Produkt mleczny Harm może przynieść ze względu na brak zgodności z poczuciem proporcji w żywności i reakcje alergiczne. Oczywiście, aby produkt domowy przynosił tylko korzyści, konieczne jest monitorowanie przechowywania i trwałości..
twarożek из молока

Ser w przepisie, który jest używany do podgrzewania kwaśnego mleka, jest przechowywany w lodówce przez nie więcej niż 48 godzin. Z zastrzeżeniem dostępności pojemników z szczelną pokrywką.

Nie ryzykuj spożywania twarogu po upływie daty ważności, nawet jeśli nie ma on silnego zapachu, a jego smak nie zmienił się. Zatrucie mlekiem sfermentowanym ma poważne konsekwencje zdrowotne..

Klasyczny przepis na ser twarogowy z kwaśnego mleka

Gotowanie twarogu nie jest tak trudne i pracochłonne, jak mogłoby się wydawać. Powiemy Ci, jak babki i wioski robiły i nadal to robią..

Do gotowania potrzebne będzie prawdziwe mleko krowie, zamienione w jogurt.

 • Górną warstwę kwaśnego mleka – kwaśną śmietanę – należy ostrożnie usunąć łyżką;
 • zbierać сметану

 • Pozostałą część masy należy wlać do pojemnika w celu późniejszego ogrzania na małym ogniu. Upewnij się, że przyszły twaróg nie przegrzewa się, powinien być trochę ciepły. Zwykle ta procedura trwa 8-11 minut;
 • umieścić творог на маленький огонь

 • Po tym musisz zapomnieć o serze na dzień. Cały ten czas przedmiot powinien stać w ciepłym miejscu i złuszczać;
 • Pod koniec tego czasu na powierzchni tworzy się stała warstwa, a poniżej zbiera się surowica;
 • Musisz wziąć dużą miskę. Przykryj jej dno gazy w 3 – 4 warstwach;
 • Wlać zawartość garnka do miski z gazy;
 • Zawiąż końce gazy w węzeł i zwiąż, aby wypuścić płyn;
 • odejść сыр стекать

 • Gdy serum przestaje kapać z brodawki, skrzep można uznać za gotowy..
 • twarożek готов

Z trzech litrów mleka w końcu okazuje się 750-950 gramów produktu. Dodaj miód, dżem lub świeże jagody i delektuj się smakiem twarogu gotowanego własnymi rękami..

Jest inny sposób gotowania bez podgrzewania jogurtu. Musisz wcześniej przygotować gęsty materiał i zrobić z niego torbę. Wlać do niego kwaśne mleko i zostawić na skropienie serwatki..

Jak tylko ciecz przestanie kapać, możesz zjeść produkt. Ten twarożek okazuje się łagodny, miękki, ale wodnisty. Nie nadaje się do nadzień naleśników, ciast i serników.

Stary przepis w rosyjskim piekarniku

Twaróg to także jeden z najstarszych produktów. Tak to ugotowali w dawnych czasach w Rosji. Jeśli jest piekarnik, możesz powtórzyć gotowanie twarożku zgodnie z receptą naszych przodków..

 • Zalej jogurt w glinianym garnku;
 • Umieścić na kilka godzin w ciepłym piekarniku (ale niezbyt gorąco);
 • Kiedy pojawia się oderwanie, surowica zostaje opróżniona, a ser w chusteczce jest pod ciężkim przedmiotem..

Po 2-3 godzinach możesz spróbować sfermentowanego produktu mlecznego.

Jak przechowywano twarożek w dawnych czasach bez lodówki? Aby to zrobić, po prasie ser został odesłany z powrotem do piekarnika, a następnie kilka razy pod wagą. Gotowy placek wylano ghee i przechowywano przez miesiące..

Jak zrobić ser twarogowy z kwaśnego mleka w kuchence mikrofalowej

To najszybszy i najłatwiejszy sposób gotowania. Możesz wziąć dowolne kwaśne mleko, dodać kefir, śmietanę lub jogurt.

twarożek с малиной
Z doświadczeniem dowiemy się, ile z jednego lub drugiego składnika dodajemy, aby uzyskać twaróg według własnych upodobań. Według opinii pyszny produkt otrzymuje się z mieszaniny w stosunku jeden do jednego kefiru i mleka.

Wlać mieszaninę do odpowiedniej filiżanki i włożyć do kuchenki mikrofalowej. Włącz przy pełnej pojemności, ustaw czas na zegarze na około 9-11 minut.

Tkanina z gazy lub bawełny zapinana jest w durszlak, a przez to odcedza mieszankę. Pozostawić ser na 5-10 godzin.

Twarożek w powolnym kuchenka

Powolna kuchenka to wygodna rzecz do wyrobu twarogu – nie ma potrzeby glebowego zmywania naczyń i można zwolnić czas na inne rzeczy..
twarożek соленый

Aby się przygotować, bierzemy kwaśne mleko i wlewamy do miski. Wybierz tryb “ogrzewania”.

Z reguły opcja ta podgrzewa zawartość miski w temperaturze 40 stopni. To jest dokładnie to, czego potrzebujesz, aby ugotować pyszny i odpowiedni twarożek. Czas wybierz od 40 minut do 1 godziny.

Następnie działamy jak w pierwszym przepisie. Możesz wziąć durszlak z gazy i umieścić patelnię na dnie. Rozlejemy zawartość multicookera na warstwy gazy i pozostawiamy na 5-8 minut, aby spuścić serwatkę.

Produkt będzie gotowy w ciągu 4-12 godzin. Ten czas wystarczy, aby przygotować sobie naleśniki na serwatkę, a następnie napełnić je domowym twarogiem..

Skrzepy dla dzieci w domu

Istnieją dwa przepisy na robienie twarogu dla dzieci:

 1. Twarożek gotowany na kefirze,
 2. Produkt mleczny wykorzystujący wapń.

Do pierwszego przepisu pasuje kefir z kuchni mlecznej lub wysokiej jakości dzieci. Kefir jest podgrzewany w naczyniach.

Po rozpoczęciu tworzenia się skrzepu płyta jest wyłączona. Otrzymaną mieszaninę przesączono przez gazę. Konieczne jest przechowywanie twarogu w szklanym pojemniku przy zamkniętej pokrywie przez nie więcej niż jeden dzień..

Do drugiego przepisu musisz zagotować mleko i dodać do niego roztwór chlorku wapnia. Można go kupić w aptece. Następnie doprowadzić roztwór do wrzenia. Zdjąć z ognia i ostudzić. Ściśnij skrzep w gazie, bez wysiłku. Przechowuj to samo, co w pierwszym przepisie.

Z mleka w ilości 300 ml otrzymuje się 50 g twarożku. Przy tej ilości potrzebujesz 3 ml roztworu chlorku wapnia 20%.

Aby uzyskać przewiewną i jednorodną konsystencję, skrzep musi być ubity mieszadłem. Możesz dodać banany, brzoskwinie, jagody lub dżem.

ciasto из творога
Jak zrobić ser “Philadelphia” z twarogu w domu, postępuj zgodnie z naszymi radami i zaleceniami.

Przygotuj przepis na ciasto z ciasta z ciasta kruchego, zaskoczyć swoją rodzinę. Przeczytaj tutaj..

Jak zrobić domowy ser w domu, przeczytaj nasze wskazówki.

Przydatne wskazówki

 1. Jeśli chcesz uzyskać ziarnisty i suchy ser wiejski, zwiększ czas łączenia zaczynu. Dla tych, którzy lubią miękki twaróg, wystarczy trzymać kęs w gazie przez 4-5 godzin;
 2. Każde kwaśne mleko będzie odpowiednie do przygotowania, ale lepiej wybrać domowe;
 3. Nie można używać mleka kwaśnego po upływie daty ważności w lodówce;
 4. Nie wylewaj serum, jest to również cenny i użyteczny produkt. Może być stosowany jako napój lub dodawany do ciasta na naleśniki. Istnieją przepisy na pielęgnację skóry na bazie surowicy;
 5. Jeśli nie ma kwaśnego mleka, a wkrótce potrzebny będzie twaróg, pomocny będzie sprawdzony przepis. Wlać mleko do garnka i włożyć do ognia. Jak tylko pojawi się mała piana na powierzchni, musisz dodać sok z cytryny i wszystko wymieszać. Odtłuszczone mleko należy natychmiast usunąć z ognia. Następnie możesz ugotować serek, po prostu rzucając jogurtem w gazę. Ale musisz jeszcze poczekać co najmniej 4 godziny;
 6. Na pierwsze doświadczenie gotowania twarogu musisz wziąć trochę mleka. Aby później, jeśli coś pójdzie nie tak lub produkt końcowy go nie polubi, możesz poprawić błędy w następnej porcji mleka;
 7. Ważne jest, aby nie trawić kwaśnego mleka, w przeciwnym razie twaróg okaże się twardy jak guma do żucia..

Z domowego twarogu powstają pyszne zapiekanki, pierogi i serniki. Nie bądź leniwy wieczorem, aby trochę popracować nad jogurtem, aby rano otrzymać zdrowe i smaczne śniadanie..