Kapsułki witaminy A: codzienna potrzeba i instrukcja użycia

Witamina A przeciw szyjki macicy jest substancją rozpuszczalną w tłuszczach, występującą głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego..

Jest po prostu niezbędny do normalnego funkcjonowania organizmu ludzkiego, ponieważ jest odpowiedzialny za metabolizm, pomaga w chorobach wątroby, przewodu pokarmowego i różnych gruczołów, zmniejsza stan zapalny, działa przeciwhistaminowo, normalizuje zmianę warstw skóry i zapewnia pełny rozwój i rozwój dziecka.

Witamina А в форме капсул

Witaminy są swoistymi pomocnikami organizmu, które zwiększają jego zdolność radzenia sobie z wieloma dolegliwościami. Ale musisz wiedzieć o nich trochę informacji..

Dzienna stawka gotowej witaminy A, w zależności od wieku osoby

Kategoria wiekowa Dzienne spożycie witaminy A (w miligramach)
Niemowlęta, których wiek nie przekracza 6 miesięcy 0.4
Niemowlęta od 7 do 12 miesięcy 0,5
Dzieci od roku do 3 lat 0.3
Dzieci od 4 do 8 lat 0.4
Dzieci od 9 do 13 lat 0,6
Mężczyźni, których wiek wynosi 14 lat lub więcej 1
Kobiety w wieku 14 lat lub więcej 0,8
Kobiety w ciąży 0,2 – 0,8
Kobiety w okresie laktacji 0,4 – 1,2
Osoby w podeszłym wieku 0,8

W niektórych przypadkach spożycie witaminy A dziennie może się różnić. Jednak nigdy nie zmniejsza się, a raczej wzrasta..

Te wyjątki obejmują:

 1. Wszelkiego rodzaju stres i choroba;
 2. Wysoka aktywność fizyczna;
 3. Zakwaterowanie na obszarach o gorącym lub bardzo ciepłym klimacie;
 4. Stała interakcja ze sprzętem (komputery, telewizory, telefony i inne przedmioty) oraz promieniowanie rentgenowskie;
 5. Regularne stosowanie różnych leków w dużych ilościach.

Z tego możemy wywnioskować, że prawie każda osoba żyjąca w nowoczesnym tempie może mieć brak tak zwanej witaminy anty-xerophthalmic. A jeśli mówić w prostych słowach – witamina A.

Wskazania i przeciwwskazania

Witamina А от прыщейLekarze przepisują ten lek w wielu przypadkach, wiele z nich zostało opisanych powyżej..

Ale są też takie choroby, które nie mogą być blisko spokrewnione z nimi, ale są spowodowane niezdrowym stylem życia i dietą (uzależnienie od nikotyny i alkoholu, niezdrowej diety lub zbyt rzadkie spożywanie pokarmu) lub cechami organizmu, na przykład zaburzonym metabolizmem zależy od wielu czynników.

Wśród tych chorób zwykle wydziela się awitaminoza (całkowity brak witaminy A w organizmie) i hipowitaminoza (niedobór witaminy), które mogą powodować szereg niepożądanych konsekwencji: od biegunki po niepłodność u kobiet z powodu zaburzeń hormonalnych.

Najczęstszymi chorobami, z którymi ludzie borykają się z brakiem retinolu – gotowych lub oryginalnych witamin A – są hemeralopia (tzw. “Ślepota nocna”) i różne problemy skórne (procesy zapalne i zwyrodnieniowe) oraz gruczoły.

Witamina A jest często przepisywana ludziom na leczenie lub po prostu w profilaktyce raka, chorób serca i układu oddechowego: często jest to element terapii pooperacyjnej..

Jednocześnie retinol jest ostro przeciwwskazany w przypadku nadwrażliwości na witaminę A, podczas pierwszego trymestru ciąży, w przewlekłym zapaleniu trzustki oraz w obecności kamieni w pęcherzyku żółciowym lub przewodach..

Instrukcje użytkowania, a zwłaszcza stosowanie kapsułek witaminy A.

Ponieważ witamina A jest szeroko rozpowszechniona w praktyce medycznej i przyczynia się nie tylko do wzmocnienia układu odpornościowego, ale również do poprawy wyglądu osoby, musisz wiedzieć, w jaki sposób iw jakich ilościach potrzebujesz użyć tego produktu..

Witamina A, produkowana w kapsułkach, będzie dobrym pomocnikiem w leczeniu chorób skóry, schorzeń przewodu pokarmowego, a także będzie skuteczna w profilaktyce, ponieważ sam retinol jest zawarty bezpośrednio w powłoce tabletki, dzięki czemu nie styka się z otoczeniem zewnętrznym i nie jest podatny na utlenianie.

W takich przypadkach należy go przyjmować w następujących dawkach (od dziesięciu do piętnastu minut po posiłku):

 • Optymalna dawka dla dzieci wynosi od 0,5 do 1 miligrama na dzień;
 • Dla dorosłych – nie więcej niż 1,5 miligrama;
 • Kobiety w ciąży i karmiące piersią piją więcej witaminy: od 2 do 2,5 miligramów.

Prawidłową decyzją nadal będzie konsultacja z lekarzem, który zaleci indywidualną dawkę..

W artykule przedstawiono średnie wskaźniki wskazujące, że niepożądane byłoby przekroczenie, które, bez wiedzy lekarza, jako długotrwałe spożywanie witaminy A w dużych dawkach może prowadzić do przedawkowania i powodować działania niepożądane związane z niedyspozycją, ponieważ jest ono zdeponowane w organizmie i ma skumulowaną własność.

Skutki uboczne niekontrolowanego użycia

Naukowcy po raz pierwszy zetknęli się z objawami przedawkowania retinolu około sześćdziesięciu lat temu, gdy osoba spożyła wątrobę jednego ze zwierząt polarnych, która zawierała ogromną ilość witaminy A. Następnie odkryto tę substancję.

Jednak mieszkańcy Północy bardzo dawno temu dowiedzieli się o symptomach A-hiperwitaminozy. Podczas tej choroby zaczynają się pojawiać nie najmilsze odczucia fizyczne, a mianowicie:

Fallout волос от передозировки витамином А

 1. Ogólne złe samopoczucie, osłabienie, zmęczenie, utrata apetytu, zawroty głowy, zwiększone ciśnienie wewnętrzne, któremu towarzyszy ból głowy i nerwowość;
 2. Wypadanie włosów, podrażnienie skóry, łamliwe paznokcie, suchość w całej jamie ustnej;
 3. Pojawienie się lub wzmocnienie chorób oczu, układu mięśniowo-szkieletowego i / lub przewodu żołądkowo-jelitowego;
 4. Naruszenie, zmiana lub zakończenie cyklu miesiączkowego u kobiet, pojawienie się zaburzeń hormonalnych;
 5. Zwiększona wątroba, nadpobudliwość, utrata apetytu lub gwałtowna utrata masy ciała, zahamowanie wzrostu są objawami przedawkowania witaminy A u dzieci.

Hiperwitaminoza jest najbardziej niekorzystna dla kobiet w ciąży: płód znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie. W przypadku przedawkowania najlepiej skonsultować się z lekarzem lub, w najgorszym przypadku, wezwać pogotowie ratunkowe..

Jednakże, jeśli objawy nie są tak wyraźne, może pomóc witamina D, która pomaga zredukować hiperwitaminozę A (dzieje się to wzajemnie).

Powinien być stosowany tak ostrożnie, jak to możliwe, ponieważ obecnie nie ma absolutnie prawidłowego antidotum. Próby picia dużej ilości płynów również się nie powiedzie: retinol nie jest rozpuszczalny w wodzie..

Interakcje z innymi lekami

Axeroftol jest tą samą znaną witaminą A. Może być stosowany z wieloma lekami, ale nadal istnieje kilka zaleceń dotyczących stosowania:

 1. Retinol występuje w wielu kosmetykach, w większości z działającymi kosmetykami. Dlatego osoba korzystająca z takich produktów musi jedynie skonsultować się z lekarzem, ponieważ niedokładne stosowanie tej substancji może prowadzić do jej nadmiernej ilości w organizmie, której symptomy opisano powyżej;
 2. Lek Axeroftol jest kategorycznie niezgodny z lekami, które mają niekorzystny wpływ na wątrobę (działanie hamujące czynność wątroby: takie jak flucostat lub amiodaron). W przeciwnym razie taki koktajl może spowodować wielkie uszkodzenie ciała;
 3. Zdecydowana większość antybiotyków nie radzi sobie z retinolem, dlatego lepiej nie używać ich razem;
 4. Witamina A zmniejsza krzepnięcie krwi, ponieważ nie można go zażywać z lekami tej kategorii..
Fortrans для очищения кишечникаCzy nadszedł czas, aby oczyścić jelita ze wszystkich niepotrzebnych? Oczyszczanie okrężnicy za pomocą Fortrans: instrukcje i recenzje. Możesz być zainteresowany tym lekiem..

Techniki i techniki silnej motywacji do odchudzania są opisane tutaj. Ustaw!

Przeciwnie, masz niedowagę i chcesz się poprawić? Istnieją szczegółowe informacje na temat drożdży piwowarskich, które pomogą Ci rozwiązać problem..

Najczęstsze leki, które produkują kapsułki retinolu

Lumi: Octan retinolu

Każda kapsułka tego leku zawiera 1,5 miligrama substancji o oleistej konsystencji i trawiastym zapachu. Można go kupić w każdej aptece, dając tylko 6 rubli na dziesięć tabletek..

Wiele dziewczyn wybiera ten lek, ponieważ różni się on tanim kosztem i korzystnym efektem..

Teraz Foods

Ten suplement diety jest znacznie droższy niż poprzedni, mianowicie 254 rubli za 100 kapsułek, z których każda zawiera aż 3 miligramów retinolu.

Dlatego przy użyciu tego leku musisz być tak ostrożny, jak to możliwe, jak szybkie przedawkowanie. Producent zaleca picie jednej tabletki podczas jedzenia..

Niestety, znane firmy produkujące witaminę A nie tak bardzo.

Istnieją jednak pewne zalety: oba leki są uważane za całkiem skuteczne, a bardzo mało osób jest z nich niezadowolonych, więc zmniejsza się szansa na natknięcie się na pozbawionego skrupułów sprzedawcy. I, oczywiście, każdy z nich można znaleźć w każdej aptece..

Wniosek

Witamina A jest jednym z najlepszych narzędzi, które przyczyniają się do poprawy zdrowia, a tym samym czynią ludzi piękniejszymi.

Kobiety używają go jako maski na skórę i włosy, firmy kosmetyczne aktywnie dodają ją do swoich produktów, lekarze leczą ją, aby pomóc chorym chorym..

Jednak retinol należy obchodzić się ostrożnie: pomimo wszystkich jego pozytywnych cech, bardzo niebezpieczne przedawkowanie jest możliwe, jeśli dana osoba nie przestrzega ilości stosowanej witaminy..

Jeśli weźmiesz Axeroftol pod nadzorem lekarza, efekt będzie bardzo pozytywny, a przebieg leczenia (lub przebieg profilaktyczny) nie przyniesie absolutnie żadnych niedogodności..