Uroczyste cięcia owoców: piękny design ze zdjęciami

Każde wakacje to chwila radości i spotkania z bliskimi i bliskimi. Takie wydarzenie nigdy nie obejdzie się bez świątecznego stołu. W tej chwili każda kobieta ma chęć zademonstrowania swoich umiejętności w dziedzinie gotowania..

wakacje фруктовая нарезка

Dzisiaj nikt nie będzie zaskoczony zwykłymi siekanymi sałatkami i innymi podobnymi przekąskami. Najbardziej popularne są kawałki z różnych produktów. Dzięki odpowiedniemu podejściu możesz stworzyć wyjątkowe i piękne potrawy, które zachwycą nawet najbardziej uwięzionych gości..

Owoce w plasterkach

Żaden świąteczny stół nie obejdzie się bez owoców. Ale prawie żaden z gości nie zwróci na nie uwagi, jeśli włożysz je na talerz. Nawet jeśli poświęcisz czas na czyszczenie, siekanie i układanie na talerzu, jest mało prawdopodobne, że ktoś je dotknie.

Aby pokazać gościom chęć zjedzenia pysznych owoców, trzeba poznać kilka sztuczek, które pomogą w projektowaniu kawałków owoców..

Istnieją pewne zasady, według których każda gospodyni będzie w stanie właściwie wybrać, obierać i umieszczać owoce.

as нарезать фрукты

  1. Najpierw musisz kupić te produkty. Konieczne jest powstrzymanie wyboru od pięknych, zdrowych i dojrzałych owoców. Jeśli są one kupowane wcześniej, możesz wybrać nieco niedojrzały owoc. Przy wyborze należy zachować czujność i sprawdzić je pod kątem obecności plam, uszkodzeń i innych podobnych defektów;
  2. W celu dekorowania krojonego owocu, trzeba trochę czasu przed przybyciem gości, ponieważ miazga stopniowo zaczyna ciemnieć w kontakcie z powietrzem. Aby spowolnić ten proces, możesz użyć soku z cytryny;
  3. Dokładnie umyć owoce przed cięciem..

Krojenie owoców można wykonać z różnych instancji. To może być najbardziej znane jabłka, pomarańcze, kiwi, banany. Ale możesz także dodać oryginalność i zapał z pomocą egzotycznych gatunków, takich jak mango, ananas czy brzoskwinia. Pęczek winogron, truskawek lub pokrojonych w melon może być ozdobą każdej kompozycji..

Abkhaz мушмулаCzy wypróbowałeś niesplik z owoców abchaskich? Jeśli nie, zdecydowanie spróbuj.

Po przeczytaniu naszego artykułu na temat korzystnych właściwości kiwi dla kobiet, zawsze będziesz zawierał ten owoc w swoim menu oraz w świątecznym menu i krojeniu.

O wszystkich przydatnych właściwościach chińskiej gruszki, przeczytaj tutaj..

Jak wykonać cięcie w domu

Oprócz ogólnego piękna, ważne jest, aby stosować się do wygody użytkowania. Sugeruje to, że kawałki powinny być małe..

Kształt kawałka powinien zależeć od gęstości produktu. Dla kształtu jak sześcian, ananasy lub jabłka są idealne. Ale pomarańczowi nie można nadać tej formy. Takie produkty są cięte na plasterki lub koła..

Istnieje wiele urządzeń do cięcia pięknych owoców. Są to różne tarki, strzępiarki, kształty i noże. Proces wycinania owoców za pomocą różnych urządzeń nazywa się rzeźbieniem. Podobne narzędzia można znaleźć w punkcie sprzedaży..

Cięcie

Proste нарезка

cięcie с пудрой

cięcie с виноградом

cięcie statku

cięcie сердце

cięcie бабочка

cięcie многослойная

cięcie двухэтажная

cięcie с апельсине

Aby wykonać cięcie owoców, ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad. Słodka przekąska będzie wygodna w użyciu, jeśli podczas cięcia będzie się opierać na strukturze owocu. Aby wspomóc ten proces, wynaleziono specjalne urządzenia, które z łatwością pomogą stworzyć prawdziwe arcydzieło świątecznego stołu..