Jak gotować chaczapuri w Imeretinsky

Chaczapuri to jedna z narodowych potraw, które od wieków były gotowane w Gruzji. Istnieje wiele odmian tego dania. Jest przygotowany na jogurt, produkty mleczne lub tylko na wodzie..

Chaczapuri по имеретински

Do napełniania można wziąć dowolny ser lub ser. Teraz jest tak wiele opcji tworzenia chaczapuri. Gotowanie dla początkujących zawsze napotyka pytanie, co jest bardziej poprawne?

Nie ma racji, najważniejsze jest gotowanie zgodnie z tradycjami, a na pewno znajdziesz najlepszą opcję. Zastanowimy się nad receptą na zrobienie Khachapuri w Imeretinsky z wyraźnymi zdjęciami..

Różnica między chaczapuri Imereti i Megrelian

Zanim zaczniesz przygotowywać chaczapuri w Imeretinsky, konieczne jest, aby dowiedzieć się, jak takie chaczapuri różnią się od wariantu Megreliana.

Nieświadoma osoba powie, że są to identyczne przepisy. Ale wciąż istnieją różnice. Tak, Megrelian i Imeretian Chaczapuri: jaka jest różnica?

Chaczapuri с сыромImeretinsky chaczapuri to ciasto, w którym znajduje się nadzienie z sera. Takie płaskie ciastka wypiekane są najczęściej na wodzie. Jest taka puszka do pieczenia i gorąca oraz w już ochłodzonej formie.

Możesz zabrać je ze sobą na piknik lub na spacer, aby je zjeść, ponieważ nawet w stanie schłodzonym takie chaczapuri są bardzo smaczne.

Ale chaczapuri Mingrelian to zupełnie inny rodzaj pieczenia. Ciasto gotuje się w wodzie lub na jogurcie, ale trudniej jest je ugotować..

Są takie chaczapuri, które są potrzebne na gorąco, ponieważ nadzienie z sera jest nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz. Tak, a pieczenie wygląda znacznie smaczniej w gorącym stanie.

Po ochłodzeniu chaczapuri przestaje być tak smaczne, więc musisz mieć czas, aby je zjeść. Nie można również zabrać ich na piknik, ponieważ są bardzo miękkie. Ale oba te przepisy istnieją, tylko każdy lubi swoją własną wersję..

zupa с сыромKrok po kroku przepis na zupę serową z grzybami spodoba się nawet najbardziej kapryśnym smakoszom.

Zwróć uwagę na przepis na smaczne ciasto makaronowe.

Bujne naleśniki z jabłkami w naszym portalu kulinarnym – najlepszy wybór receptur.

Imeretyjski przepis na chaczapuri
Jako приготовить хачапури по-имеретински
Składniki Liczba
mąka pszenna 500 gram mąki
wody 300 mililitrów
drożdże (nie suche) 15 gramów
olej słonecznikowy trochę
sól szczypta
cukier szczypta
Ser Suluguni 700 gramów
jajka 1-2 kawałki.
Czas gotowania: 60 minut Kalorie na 100 gramów: 300 Kcal

Oto najłatwiejszy przepis na Imachtian Chaczapuri. Każdy kucharz powinien zdecydowanie spróbować ugotować to danie, ponieważ jest bardzo smaczny.!

Imeretinsky chaczapuri zaczynają przygotowywać się bezpośrednio z ciasta. Będziesz potrzebował głębokiego naczynia, które będziesz potrzebować do nalania ciepłej wody, ale nie gorącej, ponieważ drożdże w gorącej wodzie nie będą się rozmnażać.

Jak już wiadomo, drożdże należy zmiażdżyć do wody. Następnie trzeba trochę wymieszać, aby rozpuścić drożdże i dodać sól i cukier. Będziesz także musiał wlać trochę oleju słonecznikowego, a następnie dokładnie wymieszać powstałą płynną bazę..

drożdże растворить

Następnie uzyskaną ciecz należy dodać do mąki, którą należy przesiać kilkakrotnie, inaczej ciasto nie będzie bujne i smaczne. Po dodaniu mąki wszystko należy dokładnie wymieszać za pomocą łyżki lub specjalnej szpatułki..

mieszać тесто с мукой

Po zgęstnieniu ciasta można je zagnieść za pomocą rąk, a także można wlać na niego mąkę, jeśli okazało się, że jest zbyt płynna..

Po tym, jak ciasto się nie sklei, należy je zwinąć w misę i włożyć do głębokiego talerza. Przykryj talerz ręcznikiem lub torbą i umieść w ciepłym miejscu, aby ciasto zaczęło się podnosić..

przetaczać шар

Za pierwszym razem ciasto będzie musiało zostać wytrącone i zaczekać, aż znowu się podniesie, może to zająć około pół godziny..

ciasto должно подняться

Gdy ciasto rośnie, możesz zrobić nadzienie, które jest przygotowywane bardzo łatwo. Musisz wziąć ser i zetrzeć go na największej tarce na talerzu.

ser натереть

Następnie możesz dodać jajko i trochę mąki do sera. Nadzienie jest dokładnie mieszane i zwijane w kulki..

przetaczać в шар

Następnie musisz wziąć powstałe ciasto. Musi być podzielony na kulki i zawinięty w cienkie placki..

narzucić начинку внутрь

Następnie umieść kulę nadzienia w środku zrolowanego ciasta i przymocuj końce ciasta, jakby składając je na pół..

zapiąć концы

Powstałe ciasto z nadzieniem wymaga niewielkiego walcowania. Lepiej jednak robić to rękoma, bo za pomocą wałka możesz uszkodzić nawet niedokończone chaczapuri.

do zrobienia лепешку

Następnie chaczapuri są wysyłane do piekarnika przez kwadrans i pieczone w temperaturze 250 stopni. Gotowe pieczenie powinno zostać usunięte, gdy tylko zacznie świecić na czerwono..

piec хачапури

Następnie placek ten rozmazuje się masłem i podaje na stół, pocięty na osiem kawałków. Najlepiej jest jeść khachapuri w Imeretinsky, gdy są jeszcze gorące, więc będzie o wiele smaczniejsze.

 

 

Smak Bon!

Loading...