Jak gotować galaretę malinową na zimę

Wszyscy wiemy o zaletach malin, szczególnie w czasie mroźnej zimy, kiedy łapie nas zimno, a w połączeniu z lekami szybko postawi nas na nogi.

Istnieje wiele przepisów na przygotowanie tych jagód z maksymalnym zachowaniem wszystkich witamin. Jeśli chcesz uzyskać galaretkę, homogeniczną i bez pestek, użyj pektyny lub żelatyny.

Malina желе в контейнерах на зиму

W pierwszym przypadku musisz dodać więcej cukru i soku z jagód. Drugi sposób – dla tych, którzy lubią mniej słodki smak..

Galaretka malinowa nadaje się do gorących naleśników lub naleśników, można je wylewać na zapiekankę z twarogu lub po prostu rozłożyć na grzance. Nie mniej smaczne będzie w roli nadzienia na rogaliki lub bułki.

Jest to galaretka malinowa, którą zaleca się podawać małym dzieciom w wysokiej temperaturze bez ryzyka zadławienia kości. Jednak nie daj się ponieść emocjom – we wszystkim musisz wiedzieć, kiedy przestać.

Tradycyjny przepis na zimę

Klasyczny sposób na galaretkę z malinami bez dodatków. To oczywiście nie jest tak grube, jak sklep, ale nie zawiera nadmiaru chemii..

W przypadku galaretki malinowej na zimę zaleca się stosowanie świeżo zebranych jagód – są one wypełnione sokiem i nie są powolne. Jeśli maliny długo były przynoszone z lasu lub z daczy, lepiej jest je zamrozić, nie nadaje się już do galaretek.

Komponenty:

  • Malina – 2 kg;
  • Cukier – 1 kg.

A oto instrukcje krok po kroku, których należy przestrzegać, aby uzyskać wspaniały przysmak przy wyjściu. Dokładnie umyć puszki i wysterylizować, umieszczając na patelni piekarnik z wodą i ustawiając specjalną funkcję..

Możesz użyć starej metody gotowania – nosić szklane pojemniki na czubku kotła.

Pokrój jagody w blenderze lub zmiel je przez durszlak. Przenieść do emaliowanej miski i doprowadzić do wrzenia na małym ogniu, mieszając systematycznie, aby nie przypalić.

Malina

Odłóż na bok, ochłodź i odcedź całą masę przez gazę, aby nie upuścić ani jednego grama miąższu i nie było czystego soku.

Puree

Wlać sok z jagód z powrotem do miski i dodać cukier w partiach. Pożar musi być umiarkowany, aby nie gotować się i wyskoczyć z naczyń. Z dala od pieca, zamieszaj go tak, aby gorzki płonący smak się nie pojawił.

Cukier

Maliny – bardzo delikatne jagody, które nie wymagają długiego przygotowania.

Gotuj

Wystarczy gotować przez dziesięć do piętnastu minut, odłożyć na bok, ostudzić i ponownie włożyć do palnika na pięć do siedmiu minut..

Odkładamy na bok

Mieszając łyżką, podnieś masę i wylej galaretkę, spójrz na konsystencję: jeśli ci pasuje, możesz rozdawać do banków i korka.

Wypełnij

Należy pamiętać, że po ostatnim schłodzeniu masa stanie się jeszcze grubsza.

Jak gotować malinową galaretkę na zimę bez gotowania

Niektóre gospodynie stosują się do tendencji do zachowywania jagód i warzyw bez obróbki cieplnej, uzasadniając to większym prawdopodobieństwem zachowania korzyści płynących z produktu. Jest w tym trochę prawdy i dlatego istnieje kilka przepisów na konserwowanie galaretek z malin bez gotowania.

Komponenty:

  • Jagody malinowe – 1 kg;
  • Cukier – 2 kg.

Dotykamy jagód, usuwamy zepsute i umieszczamy w dużym pojemniku. W żadnym wypadku moje maliny, w przeciwnym razie będą nasycone wilgocią i stracą większość jej zalet. Zasypiać z cukrem i smażyć jagody, używając zwykłego drewnianego tolkushku.

Możesz skorzystać z wygodniejszego sposobu – rozbić blenderem za pomocą zatapialnej dyszy lub skręcić w maszynce do mięsa, ale utracisz także witaminy w kontakcie z owocem z metalem.

Przerwamy ягоды в пюреZłożyć sterylne słoiki, posypać jeden centymetr cukrem na wierzchu, aby przedmiot nie uległ pogorszeniu, co spowodowało, że korek przed penetracją tlenu i zamknięciem go plastikowym kapturkiem.

Umieść galaretkę malinową w lodówce.

W tej metodzie najważniejszą rzeczą jest przechowywanie tylko w zimnym miejscu i przestrzeganie proporcji cukru jagodowego, w przeciwnym razie istnieje duże ryzyko, że galaretka będzie fermentować.

“Pięć minut” – wygodnie, szybko i łatwo

Ta nazwa to galaretka malinowa na zimę ze względu na szybkość jej przygotowania..

Nawet najbardziej niedoświadczona kochanka może przygotować ją na zimę. Konieczne jest jedynie posiadanie pożądania i zestawu produktów..

Komponenty:

  • Maliny – 1,5 kg;
  • Cukier – 1,5 kg.

Wyjmij maliny ze śmieci, zanurz je w zimnej wodzie na kilka minut i ostrożnie usuń dłońmi lub łyżeczką. Rozłóż na ręczniku i pozostaw do wyschnięcia..

Kiedy nadmiar wilgoci wypływa z jagód, włóż je do miski i przykryj grubą warstwą cukru bez szczelin..

Jar с желе на скорую руку

Pozostaw na cztery do pięciu godzin. Kiedy widzisz, że malina jest całkowicie wchłonięta przez piasek i sok wypływa, połóż go na piecu i doprowadzaj do bulgotania. Gotuj dosłownie pięć minut..

Dokładnie umyj puszki i umieść je w dużym pojemniku, przykryj wodą i gotuj przez dziesięć minut..

Rozłóż pięciominutową galaretkę malinową pod sznurkiem i zakręć wysterylizowanymi żelaznymi pokrywkami, plastikowe nie będą działać.

Owinąć odwrócone słoiki w gruby koc i pozostawić do ostatecznego schłodzenia..

Potem miejsce w piwnicy, pomieszczeniu magazynowym, w każdym ciemnym, chłodnym pomieszczeniu..

Kompot из черемухи на зимуProponujemy również nauczyć się gotować kompot wiśniowy na zimę. Nie ma nic trudnego w technologii konserw. Zobacz sam!

Niezwykle pyszny dżem ze skórki arbuza w domu zadziała dla każdej osoby, jeśli użyjesz przepisów z tego artykułu. Dlatego nie wyrzucaj zmiażdżonego arbuza do kosza.

A oto sposoby na gotowanie kompotu z rabarbaru.

Zauważa doświadczone gospodynie

Galaretka malinowa jest gotowa do użycia w półtorej – dwa miesiące po konserwacji, w tym okresie wystarczająco się zagęści i będzie karmiona bogatym aromatycznym zapachem i smakiem.

Nie używaj zepsutych jagód, lepiej je zawracać do kompotu, w przeciwnym razie istnieje prawdopodobieństwo fermentacji i rozprzestrzeniania się pleśni na powierzchni puszki.

Przed gotowaniem można szlifować obrabiany przedmiot za pomocą sita. To znacznie przyspieszy i ułatwi proces wytwarzania galaretki malinowej na zimę, ponieważ filtrowanie ciasta przez gazę jest dość pracochłonnym zadaniem..

Jeśli zastosujesz się do wszystkich technologii i sterylizacji pojemnika, to galaretka z tych jagód może być przechowywana w piwnicy przez ponad rok lub dwa..

Dokładnie przejrzyj maliny podczas żniw. Może natrafić na robaki o nieprzyjemnym zapachu, który psuje aromat i smak potraw..

Mamy nadzieję, że spodoba Ci się nasze przepisy. Powodzenia, kochana gospodyni!