Jak gotować naleśniki z kwaśnym mlekiem

Niestety, dość często gospodynie domowe borykają się z problemem szybkiego wygaśnięcia świeżości produktów mlecznych. Jest to szczególnie ważne w okresie letnim, kiedy w silnym cieple produkty mają czas na kwaszenie na półkach sklepowych, chociaż ich okres przydatności do spożycia wciąż obiecuje świeży produkt..

Jednak nie wszyscy wiedzą, że zepsute mleko może znaleźć wiele wariantów zastosowania. Po pierwsze, dziewczęta mogą z łatwością sprawić, że będzie to maska ​​do włosów nawilżających, których efekt nasili się wraz z dodatkiem innych składników wzmacniających..

Po drugie, zsiadłe mleko może wytwarzać najwyższej jakości wypieki, które przypadną Wam do gustu.

Jak pieczenie może działać, przede wszystkim naleśniki. I choć ich klasyczna receptura oparta jest na świeżym mleku, kwaśnym – nadaje naleśnikom niecodzienny wygląd i smak. Dzięki temu uzyskuje się porowaty i powietrzny, a wraz z dodatkiem sody ten sposób przygotowania staje się jeszcze bardziej skuteczny..

Tradycyjne naleśniki na jogurt
Jako приготовить блины на кислом молоке
Składniki Liczba
Mleko kwaśne 1 l
Jajka 3 kawałki
Cukier granulowany 5 łyżek. łyżki
Mąka pszenna 450 g
Oliwa z oliwek (na ciasto) 5 łyżek. łyżki
Soda ½ łyżeczki
Czas gotowania: 60 minut Kalorie na 100 gramów: 260 Kcal
Warto zauważyć, że konieczne jest pieczenie naleśników przy użyciu tylko lekko zakwaszonego mleka. Oznacza to, że zsiadłe mleko nie nadaje się na przepisy kulinarne..

Jeśli mleko stało w lodówce przez długi czas, musisz najpierw go dostać i pozostawić w ciepłym pomieszczeniu..

Rozpocznij gotowanie z mieleniem jaj, cukrem i płynem wiodącym. Najpierw jednak należy dodać tylko 1/3 litra mleka. Pokonaj najlepiej za pomocą miksera. Tak więc możesz osiągnąć największą pompę przyszłych naleśników.

bić яйца с молоком

Jeśli chodzi o mąkę, należy przesiać z góry. Chociaż, jeśli przepis używa mąki najwyższej klasy, wówczas ten etap można pominąć. Czas, aby dodać mąkę do mieszanki mleka z jajem, kontynuując ubijanie mikserem.

mąka просеять

Nie zapomnij także o resztkach mleka, które powinny przyłączyć się do ciasta. Należy zauważyć, że im więcej cieczy się okaże, ciasto będzie cieńsze. Dlatego opcjonalnie możesz nieco zwiększyć ilość mąki i płynu w przepisie..

 взбить тесто

Pozostaje tylko do ukończenia przygotowania ciasta przez dodanie oliwy z oliwek i sody, co zapewni porowatość naleśnika.

polać тесто

Przed rozpoczęciem pieczenia ciasto powinno stać przez 20 minut.

naleśniki пожарить

Robiąc naleśniki, nie powinieneś zapominać o ich przewracaniu na czas, a także od czasu do czasu, aby naoliwić patelnię olejem.

Naleśniki z kwaśnym mlekiem: przepis bez napoju

Możliwe jest wytwarzanie porowatych naleśników bez użycia sody. Jednakże konieczne będzie zmieszanie wszystkich składników, a także osiągnięcie całkowitego rozpuszczenia cukru..

Aby zrobić naleśniki w kwaśnym mleku bez sody, potrzebne będą następujące składniki:

 • Jajka – 3 sztuki;
 • Cukier – 4 łyżki. łyżki;
 • Cukier waniliowy – 10 g;
 • Zsiadłe mleko – 1 l;
 • Mąka pszenna – 450 g;
 • Oliwa z oliwek (na ciasto) – 4 łyżki. łyżki.

Czas przygotowania ciasta – 10 minut.

Czas pieczenia każdego naleśnika – 3-4 minuty na małym ogniu.

Kalorie na 100 g – 260 kcal.

naleśniki с икройPodobnie jak w pierwszym tradycyjnym przepisie, musisz zacząć od pocięcia jaj cukrem. Lepiej zrobić to w pierwszych etapach za pomocą widelca i wlać cukier na czas. Dodaj również wanilię.

Aby cukier mógł się dokładnie rozpuścić, mleko powinno być używane w ciepłej temperaturze, do której należy je wcześniej pobrać z lodówki. Stopniowo można wprowadzić płyn do mieszanki jaj, nie zapominając o potrząśnięciu widelcem. W ten sam sposób można rozpocząć nalewanie mąki, tworząc porcję.

Uzupełnij proces wyrabiania ciasta poprzez dodanie oliwy z oliwek, a także ubijanie uzyskanym za pomocą miksera. Jak już wspomniano, należy wstrząsnąć tak jak powinien. Dlatego lepiej zacząć od małej prędkości, podnosząc ją do maksimum z czasem. Będzie tylko piec naleśniki, przestrzegając zasad ostrożności.

Cienkie naleśniki w kwaśnym mleku

Jak na ironię, naleśniki z kwaśnym mlekiem nie mają dokładnego wyniku końcowego, którego należy przestrzegać. Dlatego możesz je gotować, zaczynając od preferencji. Możesz więc upiec je w postaci placuszków lub amerykańskich naleśników, lub możesz użyć przepisu do pieczenia cienkich naleśników. Ta ostatnia opcja nie wymaga wielu komponentów:

 • Mąka pszenna – 350 g;
 • Jajka – 2 sztuki;
 • Sól – 1/5 łyżeczki;
 • Zsiadłe mleko – 500 ml.

Czas przygotowania ciasta – 7 minut.

Czas pieczenia każdego naleśnika – 3-4 minuty na małym ogniu.

Kalorie na 100 g – 260 kcal.

Jak wspomniano wcześniej, im cieńsze ciasto jest używane do pieczenia, tym cieńsze będą nalewać naleśniki. Oznacza to, że ilość płynu powinna znacznie przewyższać ilość suchych składników w recepturze, więc nie będziesz musiał kłopotać się ubijaniem.

Na podstawie powyższego można natychmiast wymieszać jajka, sól, mąkę i mleko. Konieczne jest jednak użycie w tym celu miksera, zaczynając od najniższej prędkości, a następnie stopniowo ją zwiększając.

Ważne jest, aby nie zapomnieć o natłuszczeniu patelni olejem, ale lepiej użyć specjalnej szczotki do gotowania. Dzięki temu można równomiernie rozprowadzać olej na powierzchni, nie przesadzając, a powstałe naleśniki nie będą tłuszczu. Pozostaje upiec je w zwykły sposób, sprawdzając i przewracając w czasie..

Naleśniki na kefirze bez jaj

Wiadomo, że prawie każde ciasto zawiera w swojej kompozycji jaja kurze. Niestety, niezależnie od tego, jak smaczne, niektórzy ludzie mają reakcje alergiczne na ten składnik. Dlatego wymyślono wariacje pieczenia bez użycia jaj, tak jak ma to miejsce w przypadku naleśników z kwaśnym mlekiem. Aby nie odmówić sobie takiej przyjemności, musisz przygotować następujące rzeczy:

naleśniki с клубникой

 • Zsiadłe mleko – 500 ml;
 • Cukier – 4 łyżki. łyżki;
 • Sól – 1/5 łyżeczki;
 • Oliwa z oliwek (na ciasto) – 3 łyżki. łyżki;
 • Mąka pszenna – 250 g.

Czas przygotowania ciasta – 25 minut (w związku z naleganiem).

Czas pieczenia każdego naleśnika – 3-4 minuty na małym ogniu.

Kalorie na 100 g – 260 kcal.

Na szczęście przygotowanie ciasta nie rozpocznie się od bicia jaj i cukru, co oznacza, że ​​proces jest uproszczony jako całość. W związku z tym można od razu wymieszać wszystkie składniki używane w zbiorniku, potrząsając nimi mikserem. O ile test nie będzie trwał przez jakiś czas. Po odstaniu przez około 15 minut konieczne będzie ponowne przebicie..

Będzie trzeba tylko smażyć naleśniki, używając patelni z powłoką nieprzywierającą lub niewielkiej ilości oleju roślinnego. Dzięki temu możesz cieszyć się niesamowitym smakiem, nie martwiąc się o alergie..

żetony овощныеPrzeczytaj, jak zrobić pyszne i zdrowe frytki w kuchence mikrofalowej..

Prosty przepis na amerykańskie naleśniki na kefirze. Co trzeba zrobić, aby zrobić naleśniki smaczne i smaczne, przeczytaj nasz artykuł..

Zanotuj przepis na cienkie ciasto do pizzy bez drożdży. Zebraliśmy kilka opcji receptury..

Przepis na naleśniki z koronki z kwaśnym mlekiem

Wielu mistrzów kulinarnych wie, że każde danie jest nie tylko sposobem zaspokojenia głodu, ale także całego dzieła sztuki. Dlatego teraz szefowie kuchni opanowują sztukę rzeźbienia lub dekorowania słodyczy..

Jednak, aby zaskoczyć gości niecodziennym wypiekiem, nie jest konieczne uczestniczenie w takich kursach. Tak więc przepis na gotowanie ażurowych naleśników nie zawiera trudnych chwil. Musisz tylko wiedzieć, jakich składników użyć. To zajmie:

 • Zsiadłe mleko – 3 szklanki;
 • Czysta woda pitna – 1 szklanka;
 • Mąka pszenna – 450 g;
 • Jajka – 2 sztuki;
 • Soda – 1 łyżeczka;
 • Sól – 1/5 łyżeczki;
 • Oliwa z oliwek (na ciasto) – 5 łyżek. łyżki.

Czas przygotowania ciasta – 30 minut (w związku z naleganiem).

Czas pieczenia każdego naleśnika – 3-4 minuty na małym ogniu.

Kalorie na 100 g – 260 kcal.

Zsiadłe mleko i wodę należy łączyć w jednym głębokim pojemniku. Jeśli do przepisu użyto mąki najwyższej klasy, to przesiać ją nie ma sensu. Jeśli nie, zaleca się przeprowadzenie tej procedury. Mąkę należy nalać do płynu uzyskanego z wody i mleka..

Jajka, sól i cukier są ubijane osobno za pomocą miksera, a następnie są dodawane do ciasta. W rezultacie dodana zostanie tylko woda sodowa i oliwa z oliwek, co umożliwi wykonanie ażurowych naleśników. Przed rozpoczęciem pieczenia pozostaw ciasto na kwadrans..

Upiecz naleśniki, których potrzebujesz, wstępnie rozgrzewając patelnię. Jeśli ma powłokę nieprzywierającą, wtedy olej nie jest potrzebny. W przeciwnym razie jest to wymagane.

Naleśniki gotowane w kwaśnym mleku mogą być zawsze najlepszą alternatywą dla klasycznego przepisu:

 • Oszczędzają zepsuty produkt;
 • Odmiana gotowania bez napojów gazowanych i bez jajek;
 • Ciasto ugniata się w ciągu kilku minut, więc zawsze możesz być przygotowany na niespodziewaną wizytę gości;
 • Harmonijny smak naleśników pozwala na stosowanie nie tylko słodkich dodatków, ale także kawioru, kwaśnej śmietany itp .;
 • Istnieje przepis na oryginalną serwatkę dania – w “koronki”.

Smak Bon!