Jak parzyć i pić zieloną herbatę

Wyjątkowość zielonej herbaty polega na tym, że ze względu na właściwości lecznicze jest korzystna dla ludzi. Tylko przestrzegając zasad warzenia i kultury konsumpcji zielonej herbaty, można docenić jej wyjątkowy smak i aromat..

Jako правильно заваривать и пить зеленый чай

W ostatnich latach coraz więcej osób wybiera zieloną herbatę, doceniając jej wyśmienity smak i zdrowe właściwości. Ten napój pomaga zmniejszyć ryzyko chorób serca i naczyń krwionośnych, chorób zębów, kamieni nerkowych..

Ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne jest środkiem zapobiegającym rakowi. Ponadto zielona herbata ma działanie tonizujące, wspomaga procesy metaboliczne w organizmie. Dowiedzmy się, jak zaparzyć zieloną herbatę..

Co zaparzyć

Smak i jakość zielonej herbaty zależy od potraw, w których jest gotowana. Typowymi potrawami do parzenia herbaty jest imbryk. Czajniki są różne, w zależności od materiału do produkcji..

Widok czajniczka Zalety Wady
Szkło Możesz obserwować proces warzenia liści herbaty. Tania cena. Słaba retencja ciepła.
Fajans Utrzymuje żądaną temperaturę wody.
Porcelana Utrzymuje ciepło. Kosztuje więcej niż napar z ceramiki.
Ceramiczny Zatrzymuje ciepło, pozwala odkryć smak i aromat herbaty.
Clay Pomaga “oddychać” liściami herbaty. Rzadko dostępne.
Metaliczny Dobrze utrzymuje ciepło. Poddaje się utlenianiu przy niskiej jakości wytwarzaniu.

Jaka woda jest lepsza do wyboru

może холодным пить

Smak zielonej herbaty zależy w dużej mierze od wody. Woda źródlana jest uważana za najlepszą, ale nie wszyscy mają możliwość jej użycia..

Dlatego lepiej jest dać wodę butelkowaną lub użyć wody z kranu, po wyczyszczeniu go filtrem. Jeśli nie jest to możliwe, możesz samodzielnie przygotować wodę..

Aby to zrobić, wlej go do butelki i wstaw do zamrażarki na chwilę, aż woda będzie częściowo lodowata. Teraz możesz wyjąć butelkę z zimna, spuścić niezamrożoną wodę i rozmrozić lód. Rezultatem jest woda oczyszczona w ten sposób z soli metali i innych zanieczyszczeń..

Jak to zrobić

Teraz możesz zacząć gotować wodę, ale nie do 100 ° C. Optymalna temperatura do parzenia zielonej herbaty wynosi 85 ° C. Jak tylko pojawią się pierwsze wrzące bąbelki, woda jest gotowa.

Takie gotowanie nazywane jest “srebrem”, gdy przegotowana woda nadal zatrzymuje zawarty w niej tlen. Teraz musisz ogrzać czajniczek, zalewając go wrzątkiem. Pozwala to na pełne zaparzenie i szybkie schłodzenie herbaty..

Ilość wody zależy od liczby filiżanek. Na jedną filiżankę należy wziąć jedną łyżeczkę suszonych liści..

Ta herbata zajmuje mniej czasu niż czarny. Po 1 minucie jest gotowy do picia. Jeśli napój jest bardziej nasycony, stanie się silniejszy, ponieważ więcej garbników dostanie się do wody..

Dlatego zaleca się pić herbatę zaraz po zaparzeniu. Będzie więc smaczniej i zdrowiej. Zieloną herbatę można zaparzyć kilkakrotnie (do 7 razy) przy użyciu tych samych liści herbaty, zwiększając czas infuzji. Z każdym kolejnym kubkiem herbaty uwalnianych jest więcej składników odżywczych..

Dobrej jakości zielona herbata ma zwykle całe liście, które są w pełni rozwinięte podczas procesu warzenia. Kolor liścia jest zielony ze srebrnym lub złotym odcieniem. Produkt w workach może być niskiej jakości, ponieważ często jest to strata z produkcji herbaty. Smak napoju od różnych producentów może się znacznie różnić. Dlatego każdy dokonuje wyboru, próbując kilku odmian..

Jak zrobić herbatę w filiżance

herbata в чашке

Nie wszyscy wolą używać czajnika, ktoś jest zadowolony z procesu parzenia herbaty w filiżance. W tym samym czasie przestrzega się tych samych zasad, co przy nakładaniu czajnika..

Jak zaparzyć zieloną herbatę liściastą bezpośrednio w kubku: woda jest podgrzewana do pożądanej temperatury, a następnie filiżanka wlewa się wrzącą wodą. Wysuszyć łyżeczkę do kubka, aby wysuszyć suche liście i wlać wodę.

Za minutę możesz już wypić gorący napój. Po pierwszej szklance napoju można uzupełnić pozostałą ilość wody, aby przygotować kolejną porcję..

Mleko Oolong

Ta herbata o niezwykłej nazwie w naszym kraju zdołała ocenić tylko kilka, bo do niedawna nikt o niej nie słyszał. Ale coraz częściej zaczęli oferować ten egzotyczny napój herbaciany w sklepach z herbatą..

Ma swoją nazwę, ponieważ jej smak jest mleczny i kremowy. Taka herbata nie jest tania i jest sprzedawana wyłącznie w wyspecjalizowanych sklepach..

Sposób przygotowania oolong mleka jest podobny do technologii warzenia zwykłej zielonej herbaty.

Preferowane są wyroby ceramiczne lub porcelana. Woda w temperaturze wrzenia podgrzewana jest do temperatury 85 ° C lub, w razie potrzeby, schładzana do tego limitu. Wskazane jest stosowanie, jeśli nie woda źródlana, a następnie przynajmniej butelkowana woda stołowa..

A więc, jak parzyć mleko oolong zielonej herbaty? Dzbanek do herbaty należy wlać gorącą wodą przed zaparzeniem. Następnie wlej nagrzaną objętość wody podgrzanej do pożądanej temperatury..

Do 500 ml wody pobiera się 8-9 g suchego warzenia. Po kilku sekundach woda z czajnika musi zostać osuszona, pozostawiając w środku naparowane liście herbaty. Ta procedura pomaga “obudzić” herbatę, oczyścić ją z niepotrzebnych zanieczyszczeń i cząsteczek kurzu..

polać заварку

Potem możesz przejść do głównego warzenia herbaty. Konieczne jest wlanie wody do czajnika i odczekanie minuty..

polać молоко и мед

Następnie napój można wlać do kubków i zacząć go używać..

dodaj молоко и мед

Picie mleka oolong z jednej porcji liści herbaty jest dozwolone do 8 razy. Najważniejsze – nie zapomnij kontrolować temperatury podgrzanej wody i stopniowo zwiększaj czas parzenia, za każdym razem dodając pół minuty.

może пить

Picie mleka oolong jest pożądane rano, ale nie przed snem, ponieważ ten napój orzeźwia i daje siłę.

Jak pić

  1. Zieloną herbatę należy pić zaraz po zaparzeniu. Obecny dłuższy napój traci swoje zastosowanie;
  2. Nie pij schłodzonej zielonej herbaty. Nie zawiera już witamin i składników odżywczych;
  3. W napoju nie należy dodawać cukru ani miodu. Jeśli naprawdę chcesz, to weź trochę cukru podczas picia herbaty;
  4. Nie pić herbaty bezpośrednio po posiłku. Lepiej gotować w pół godziny, organizując dla siebie małą herbatę;
  5. Możesz pić nie więcej niż 10 g suchego zielonego liścia dziennie. W jednej łyżeczki umieszcza się 1-2 g liści herbaty w zależności od rodzaju herbaty i wielkości liści herbaty..
ryby по цыганскиPrzeczytaj, jak gotować karpia w śmietanie. Ryba staje się soczysta i miękka.

Przepis na dżemy z pędów sosny – smaczna i zdrowa uczta dla całej rodziny.

Jak ugotować klasyczne domowe przepisy na pierniki Tula.