Jak wyrzeźbić figury mastyksu własnymi rękami

Sztuka wytwarzania mastyksu całkiem niedawno zaczęła się gotować. Teraz prawie wszystkie ciasta i ciastka są ozdobione figurkami i różnymi wzorami mastyksu. Ponadto z tej masy można wyrzeźbić zupełnie niewyobrażalne formy, które razem mogą stworzyć całą fabułę komiksu lub romantycznego bukietu.

dzieci тор из мастики

Czym jest mastyk? Czy trudno jest zrobić z niego figurki??

Sam mastyk ma właściwości samoprzylepne i ściągające, a ponadto jest jadalny. Jeśli jest prawidłowo zagnieciony, wówczas będzie miał podobną fakturę do gliny.

Istnieje kilka odmian tej masy. Tworzony jest z różnych produktów i mieszany na różne sposoby. Najbardziej znany:

 • Miód: ma bardziej miękki wygląd. Nadaje się do rzeźbienia prawie dowolnych postaci, nie kruszy się i nie rozpada;
 • Tynk na bazie żelatyny charakteryzuje się wysoką szybkością twardnienia i utwardzania. Najbardziej nadaje się do przygotowania najdrobniejszych detali;
 • Nabiał jest jednym z najczęstszych. Mleko skondensowane jest stosowane jako główny składnik. Idealny do tworzenia podkładu i ciągłej powłoki do ciasta, a także średnich rozmiarów;
 • Marcepan służy do powlekania ciasta. Jest bardzo miękki i nie nadaje się do rzeźbienia postaci;
 • Mastyk przemysłowy lub uniwersalny kupowany jest w sklepach. Jest używany do modelowania i rozwijany do bazy. Smak jest prawie taki sam jak w domu;
 • Kwiat – ten rodzaj mastyksu najlepiej nadaje się do tworzenia biżuterii, gdzie wymagana jest dobra praca z drobnymi szczegółami..

Każdy z tych typów jest dobry w taki czy inny sposób. W każdym razie musisz spróbować różnych typów, aby zrozumieć i dostosować się do tego rodzaju smacznego modelowania..

karmelMiękki karmelowy przepis na dom jest prosty i smaczny.

Przeczytaj, jak udekorować noworoczne ciasto w 2017 roku. Najbardziej kompletny wybór pomysłów.

Co gotować dla dzieci Przepisy na urodziny z krok po kroku zdjęcia.

Przepis na cukier puder do rzeźbienia postaci w domu
Jako лепить фигурки из мастики своими руками
Składniki Liczba
Mleko w proszku około 150 g
Lukier cukru 150 g
Skondensowane mleko 200 g
Sok z cytryny kilka łyżek
Koniak lub aromat łyżeczka do herbaty
Czas gotowania: 15 minut Kalorie na 100 gramów: 383 Kcal

Bierzemy odpowiedni pojemnik (wystarczy szeroka miska), przesiewamy cukier w proszku, a następnie dodajemy mieszankę mleka w proszku. Wymieszaj i wlej skondensowane mleko. Teraz musisz wymieszać ciasto typu mastyks. Podczas mieszania dodaje się sok z cytryny, brandy, barwniki. Wynik powinien być elastyczną masą, która jest przyjemna w obróbce i rzeźbieniu..

Jeśli nie dodasz barwników, masa powinna być matowa..

Samoprzylepne figurki wykonane z mastyksu na ciasto: instrukcje dla początkujących

Mastyk jest dobry, ponieważ można z niego wykonać różne figurki i dekoracje na przysmaki. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz udekorować ciasto lub ciastka na imprezy dla dzieci..

Wytnij mastur karapuzę krok po kroku

Aby zrobić takie piękne dziecko, potrzebujesz pudru o kolorze ciała. Aby to zrobić, podczas przygotowywania masy do modelowania, musisz dodać stały barwnik.

ciasto с карапузом

Krok 1. Wykonujemy tułów. Rzeźbimy mały owal wielkości małego jaja kurzego. Weź wykałaczkę i wykonaj otwór tuż poniżej środka (będzie to pępek).

rzeźbić туловище

Krok 2. Skomponuj głowę. Bierzemy kawałek mastyksu gdzieś o 20-25% mniej niż na ciało i zwijamy go w kulkę. W górnej części łydki należy włożyć wykałaczkę. Będzie służyć jako element wiążący dla tułowia i głowy..

rzeźbić головку

W głowie z wykałaczką trzeba zrobić kilka otworów pod oczami. Łuska w skali od małego kawałka mastyksu: powinna być lekko spłaszczona wokół średnicy około 4-5 mm.

Trzymamy usta wykałaczką, nie zapominając o mocniejszych wgłębieniach pod wgłębieniami..

Dla uszu weź dwie małe kulki. Przetoczemy je i przy pomocy stosu, który wykonujemy na środku zagłębienia. Przyklej je do głowy.

robić личико

Krok 3. Mocujemy części: kładziemy głowę na podstawie (wykałaczka).

zapiąć

Krok 4. Tworzenie długopisów. Weźmy kilka kawałków, o rozmiarach mniejszych od główki. Wrzuć je do kiełbasek. Za pomocą wykałaczki na jednym końcu ułóż palce.

robić ручку

Krok 5. Przymocuj uchwyty do ciała. Jeśli części nie przylegają dobrze, przesuń obszary dokowania za pomocą szczotki zanurzonej w wodzie..

kochanie готов

Możesz urozmaicić swoje dziecko zabawką lub innymi ulubionymi przedmiotami..

Mała mysz jako dekoracja

Przede wszystkim przygotowujemy mastyk o różnych kolorach. Będziesz potrzebował żółtego, jasnozielonego, białego i różowego. Dla wizjera i jamy ustnej będą potrzebne czarne jadalne koraliki (proszek). W przypadku braku czerni można go zastąpić ciemnoniebieskim.

mała mysz из мастики

Z narzędzi musisz przygotować wykałaczki, stertę, formę dla podstawy (odpowiednie szkło lub szkło), ostry nóż lub nóż.

Krok 1. Wykonaj bazę z jasnozielonego mastyksu. Obróć go do grubości 3 mm. Używamy specjalnego formularza lub szkła (szkło).

Krok 2: prezent. Weź żółtą bazę. Najpierw wykonujemy piłkę, a następnie stopniowo przechodzimy do formy sześciennej..

rzeźbić подарок

Różowa masa musi być wystarczająco cienka: grubość 1-2 mm. Weź nóż lub nóż, pociąć go na cienkie paski, które będą służyć jako wstążki na prezent. Również z nich trzeba zrobić mały łuk.

Z resztek walcowanego różowego mastyku, musisz zrobić mały groszek (użyj specjalnego formularza). Ich średnica powinna wynosić około 1-1,5 mm. Za pomocą stosu lub wykałaczki są one przymocowane do prezentu.

Krok 3: Mysz. Biały mastyk służy do tworzenia ciał myszy..

mała mysz из мастики тельце

Najpierw robimy małe ciało: toczymy piłkę, a następnie staramy się nadać jej bardziej wydłużony kształt. Następnie wykonaj nogi, są one również nieco w kształcie łzy. Za pomocą wykałaczki zaznaczamy paski dzielące palce..

Przyklejamy wykałaczki do każdej części. W łapach używaj połówek, ponieważ są małe. Przymocowujemy małe ciało łapami, aby jeden służył jako podstawa, a drugi w powietrzu.

Na głowę przewracamy piłkę, a potem ją przekształcamy: tuż poniżej środka robimy wycięcie. Zrób zagłębienie na usta i wizjer. Umieszczamy tam czarne paciorki. Wyłóż dziobek z różowego mastyksu.

Bierzemy kilka małych kawałków, zwijamy je do kulek, a następnie za pomocą stosu wykonujemy wgniecenia – są to przyszłe uszy. Muszą odpowiednio spłaszczyć i odciąć dno. Przywiązujemy je do głowy.

Teraz kładziemy głowę na wykałaczce mocującej tułów..

rzeźbić мышку

Górne nogi są wykonane tak samo jak dolne, tylko że powinny być nieco mniejsze. Ogon wykonany jest z cienkiej kiełbasy, którą należy rozcieńczyć na jedną stronę..

Krok 4: Kwiat. Łodyga przyszłości kwiatu wykonana jest z zielonego mastyksu. Zroluj go w cienki pasek o długości 3-4 cm nad myszą. Z kawałka różowej bazy zrób kwiat. Można go wyciąć w specjalnym kształcie. Za pomocą stosu wykonujemy wgniecenia na płatkach. Następnie wycinamy inny kwiatek, ale mniejszy i robimy w nim wcięcia. Środek jest zrobiony z kawałka wielkości żółtego grochu, zwiniętego w kulkę. Wszystko łączymy. Z zielonego mastyksu dodaj mały liść, który dodajemy do łodygi.

Lwiątko

lwiątko из мастики

Zajmie to 4 kolory mastyksu: żółty, biały, brązowy i czarny, a także narzędzia.

Krok 1: wyrzeźbić tułów i głowę. Głowa powinna być w formie kuli, ciała – w postaci kropli. Wytnij wkładki na korpusie formy w kształcie kropli z białego mastyksu.

Na głowie po usta dodaj odrobinę białego mastyksu za pomocą zakrzywionej końcówki ostrego stosu..

Robienie oczu i wyrzeźbione rondo w pobliżu ust.

rzeźbić мордочку

Krok 2. Łapy są wykonane z żółtego i białego mastyksu: od żółtego wyrzeźbiamy główną część, a część palcami od bieli. Nie zapomnij zrobić linii do rozdzielenia palców.

W zakamarkach dla oczu najpierw dodajemy białe okrągłe części, potem nieco mniejsze, czarne. Wylewka ma trójkątny kształt brązowej masy.

Następnie wyrzeźbić uszy w postaci spłaszczonych kółek, a także ogona (kiełbasa, przerzedzenie do jednego końca). Na czubku wykonujemy również trójkątny pędzel o brązowej masie..

Krok 3. Zrób grzywę brązowej masy. Wykonany jest w postaci pojedynczych płatków, które następnie są mocowane w kręgu głowy..

grzywa льва из мастики

Jeśli istnieje biało-czarna masa, możesz je wymieszać i zrobić kamyki, na których usiądzie lew. Trawę można zrobić z zielonego.

Stwórz pandę

pluszowy miś панда

Wymagane:

 • Mastyk biały i czarny;
 • Narzędzia do rzeźbienia;
 • Kilka wykałaczek.

Krok 1. Weź białą masę i rzuć w kulkę. Sprawiamy, że pogłębia się dla oczu. Z czarnej masy robimy małe kulki, wkładamy je do wgłębień i rozwijamy za pomocą stosu. Czarny kolor powinien znajdować się na całej powierzchni zagłębień..

Dodaj kulę białej masy (nos).

Zakończ nos: dodaj czarny kawałek, w którym wykonujemy kilka otworów za pomocą wykałaczki lub stosu z ostrym końcem.

panda мишка

Krok 2. Z małych kawałków czarno-białej masy oczy i uszy.

Pień składa się z dwóch części: okrągłej białej i wydłużonej – czarnej. Mocujemy je wykałaczką.

Krok 3. Wykonanie nóg z czarnego mastyksu. Muszą być w kształcie kropli. Teraz na każdej stopie musisz wykonać białe podkładki lico.

pluszowy miś панда продуктовая

Sculpt samolot

Mastyk w dwóch kolorach: białym i niebieskim, a także wykałaczka lub stertę do rzeźbienia za pomocą ostrej końcówki.

samolot из мастики

Krok 1. Wytnij białe trapezoidalne ciało samolotu. Dodajemy mu przednią szybę niebieskiej masy.

Krok 2. Rzeźbimy skrzydła. Weź kilka kulek, rozwałkuj je lub ugniataj rękoma. Tworzenie trójkątnych skrzydeł. Sprawiamy, że ogon jest trochę cieńszy i trapezoidalny.

Krok 3. Dodaj paski do skrzydeł, ogon, główną część niebieskiego mastyksu.

Krok 4. Zrób oczy białej i czarnej masy. Narysuj usta za pomocą wykałaczki lub sterty.

samolot на торт

Przydatne wskazówki

Czasami nawet po szczegółowych instrukcjach krok po kroku, nie wszystko okazuje się i nie zawsze. Każda rzemieślniczka ma kilka sekretów, które pomagają w procesie modelowania:

 1. Czasami jest wystarczająco ciężko, aby delikatnie pokryć całe ciasto mastyksem. Na bocznych częściach tu i tam pojawiają się fałdy, które psują cały wygląd. W takim przypadku mastyk powinien zostać rozwinięty w taki sposób, aby zachować wystarczająco duży margines. Następnie umieść ją na torcie i pod jej ciężarem, powinna leżeć tak, jak powinna;
 2. Ciężko jest znaleźć czarny barwnik. W takim przypadku możesz wydostać się z sytuacji w następujący sposób: weź trzy barwniki (niebieski, żółty i czerwony) i wymieszaj je w stosunku 2: 1: 1. Istnieje również opcja dodawania do niebiesko-brązowej farby;
 3. Do powlekania błyszczyków mastyksu należy go nasmarować roztworem wódki i miodu. Do jego przygotowania konieczne jest mieszanie obu składników w równych ilościach. Powstała ciecz z miękkim pędzlem smaruje powierzchnię.

Wyobraź sobie, a być może, stworzysz swoje indywidualne figury z mastyksu, a nie jak każdy inny. Powodzenia!

Loading...