Jak zrobić ciasto na ciasto drożdżowe

Coraz częściej używana opara do wyrabiania ciasta. Samo przygotowanie nie jest trudne, a pieczone wypieki będą delikatne i przestronne..

Jako сделать опару для дрожжевого теста

Kluczem do smacznego i bujnego wypieku jest ciasto drożdżowe. Ale nie zawsze kupowane suche drożdże mogą osiągnąć pożądane rezultaty. Lepiej jest użyć naparu przygotowanego z tylko czterech składników, najważniejsze jest ich wymieszanie we właściwych proporcjach i we właściwej kolejności. Następnie pieczenie okaże się jak z piekarników profesjonalnych specjalistów kulinarnych.!

Co to jest?

A więc, opara – co to jest i po co jest? Napar to ciekła mieszanina dodawana do ciasta podczas gotowania. Konieczne jest szybkie zwiększenie objętości ciasta, a także dodanie gotowego produktu o przyjemnym i kuszącym smaku. Pieczenie receptur bez drożdży nie może pochwalić się takimi korzyściami!

Skład ciasta obejmuje tylko cztery składniki, ale w zależności od receptury mogą się one różnić lub być uzupełniane. Najważniejsze produkty to:

 • woda;
 • suche drożdże;
 • mąka pszenna;
 • cukier.

Podstawą metody gąbek jest fermentacja składników. Łącząc wszystkie niezbędne produkty, zachodzi naturalny proces, w wyniku którego bakterie rozmnażają się szybciej i powodują wzrost objętości ciasta..

Charakterystyczną cechą ciasta przygotowanego metodą gąbki – pojawienia się pęcherzyków na powierzchni mieszanki, które powstają w wyniku uwolnienia dwutlenku węgla.

Przepis na suche biszkopty drożdżowe

bardzo быстро

Większość ludzi woli kupiony w domu chleb. Jest to całkiem zrozumiałe, ponieważ produktów gotowanych w domu nigdy nie można porównać z tym, co jest na półkach sklepowych..

Aby uzyskać niezrównany chleb w domu, należy wcześniej przygotować napar z ciasta drożdżowego. Według Francuzów ciasto powinno być przechowywane przez co najmniej 3 godziny. Są jednak szybsze przepisy, które warte są więcej światła.

Składniki na “szybkie” ciasto:

 • ciepła woda – 250 ml;
 • suche drożdże – opakowanie standardowe;
 • cukier granulowany – 40 g;
 • przesianej mąki pszennej – 40 g.

Czas gotowania: co najmniej 30 minut.

Jak zrobić napar z ciasta drożdżowego z suchych drożdży na chleb? Do wyrobu ciasta na domowe ciasto potrzebna jest miska do mieszania. Konieczne jest dodanie wody i stopniowe dodawanie drożdży podczas mieszania.

Na tym etapie warto zachować ostrożność, aby wszystkie suche cząstki zostały rozpuszczone w cieczy. Nie spiesz się, lepiej dać proces maksymalnej uwagi.

Po rozpuszczeniu drożdży w wodzie należy dodać pozostałe składniki – mąkę i cukier. Ponownie, musisz wszystko dokładnie wymieszać, jednocześnie mieszając tylko w jednym kierunku..

Nie powinieneś wykonywać okrągłych ruchów w tę iz powrotem, w przeciwnym razie wszystkie suche składniki mogą być w dowolnym miejscu, ale nie na talerzu..

Utrzymanie takiego naparu jest warte co najmniej pół godziny. Jeśli to możliwe, czas można rozciągnąć na półtorej godziny, ale wystarczy 30 minut..

Świeża baza drożdżowa do pieczenia ciast i bułeczek

Pieczenie powinno być zawsze różowe, pachnące i przewiewne. Takie wyniki można uzyskać za pomocą ciasta sporządzonego nie z wody, ale z mlekiem. W połączeniu z tym składnikiem daje oszałamiające “wyniki”, z których nie można “wycofać” całej rodziny ze świeżych bułeczek.

Ponadto ważnym niuansem jest stosowanie tylko świeżych, mokrych drożdży. Z ich pomocą pieczenie będzie niezwykle miękkie, a smak – bogaty.

Składniki:

 • mokre drożdże – opakowanie standardowe;
 • mleko – 500 ml;
 • przesianej mąki pszennej – 20 g;
 • cukier granulowany – 20 g.

Czas gotowania: 90 minut.

Mleko, podgrzane do 20 stopni, zmieszane w głębokiej misce z “mokrymi” drożdżami.

mleko растворить

Po dokładnym wymieszaniu dwóch składników dodaje się resztę, to znaczy mąkę i cukier..

dodaj муку

Aby rozpocząć proces fermentacji, należy przykryć miskę serwetką i odstawić w ciepłe miejsce na 90 minut..

mieszać

Następnie ciasto drożdżowe ze świeżych drożdży na ciasta i bułki będzie gotowe.

gąbka готова

Ciasto z ciasta drożdżowego
Jako сделать опару для дрожжевого теста
Składniki Liczba
suche drożdże standardowy pakiet
świeże domowe mleko 500 ml
cukier granulowany 40 g
przesianej mąki pszennej 600 g
kurze jaja 5 sztuk.
masło standardowy pakiet
sól kuchenna 20 g
Czas gotowania: 150 minut Kalorie na 100 gramów: 237 Kcal

Każdy przepis wydaje się początkowo trudny (szczególnie w przypadku 10 lub więcej składników).

Jednak dokładnie według przepisu i przy użyciu podanych ilości składników gotowanie w domu będzie dość łatwe. Dotyczy to również ciasta drożdżowego na domowe ciasta..

Pierwszym jest przygotowanie naparu. Aby to zrobić, wymieszaj drożdże z lekko rozgrzanym mlekiem. Po dodaniu pozostałych składników i ponownie dokładnie wymieszać. Otrzymana mieszanina powinna stać w ciepłym miejscu przez co najmniej 40 minut..

Podczas gdy w przygotowanej mieszance odbywa się naturalna fermentacja, należy zwrócić uwagę na przygotowanie ciasta. Jajka należy mieszać z cukrem, mieszać do momentu całkowitego rozpuszczenia suchych ziaren. Gdy jest jeszcze czas i ciasto rośnie, konieczne jest stopienie oleju do stanu ciekłego..

Po 40 minutach należy wymieszać mieszaninę jajek i cukru z naparami. Po ugniataniu dodaj płynne masło i garść mąki. Ugniataj ciasto rękami, aby dokładnie “ugnieść” każdą sekcję.

Podczas zagniatania dodaj pozostałą mąkę. Uważa się, że optymalna konsystencja testu jest stanem, w którym nie trzyma się rąk, a jednocześnie łatwo przyjmuje dowolną formę..

Po wymieszaniu głównych składników z naparami należy ponownie opuścić otrzymaną kompozycję przez 60-90 minut. Możesz określić jego gotowość na podstawie objętości: jeśli podniesie się dokładnie 2 razy, możesz bezpiecznie przejść do pieczenia.

shish kebab готовDania wieprzowe w piekarniku – pyszne i nietypowe przepisy na każdy dzień.

Spróbuj pysznego przepisu na sałatkę, którego głównymi składnikami są solony łosoś..

Co pijesz czerwone półsłodkie wino – jakie dania możesz podać i jak wybrać odpowiednie wino do różnych potraw.

Baza drożdżowa do domowej pizzy

Pizza jest uważana za starożytne danie, które wciąż jest bardzo popularne. Ze względu na to, że przepisy testowe są przedstawiane w niezliczonych ilościach, wybór właściwej opcji staje się bardzo trudny. Na szczęście ciasto na pizzę z ciasta zawsze będzie delikatne i bujne, co oznacza, że ​​jest nierzeczywista..

Składniki na gąbkę:

 • suche drożdże – 2 standardowe opakowania;
 • ciepła woda – 500 ml;
 • cukier granulowany – 80 g;
 • przesianej mąki pszennej – 80 g.

Składniki ciasta:

 • jaja kurze – 6 szt .;
 • przesianej mąki pszennej – 550-600 g;
 • sól kuchenna – 20 g.

Czas przygotowania ciasta: 90 minut.

Objętość kaloryczna testu na 100 g bez nadzienia: 245 Kcal.

Podobnie jak w poprzednich przepisach, musisz najpierw przygotować napar. Przygotowuje się go według klasycznego schematu: wymieszaj drożdże z wodą aż do całkowitego rozpuszczenia, następnie dodaj cukier, sól i mąkę. Opara powinna stać w ciepłym miejscu przez 40 minut.

W powstałej mieszaninie dodaj wszystkie pozostałe składniki w recepturze i dokładnie wymieszaj wszystko dłońmi. Zaleca się to robić dokładnie ręcznie, a nie za pomocą widelców, łyżek lub żeber. Doświadczeni kucharze twierdzą, że w ten sposób ciasto okazuje się jeszcze wspanialsze..

Gdy wszystko będzie gotowe, należy pozostawić ciasto drożdżowe na cieście bez drożdży na pizzę przez kolejną godzinę. Zaleca się stosowanie do tego zestawu piekarnika o minimalnej temperaturze. W takim przypadku warunki klimatyczne testu będą stałe bez żadnych różnic i wzrośnie szybciej.

Ciasto drożdżowe na placki bez gąbki

Brzmi to nieco dziwne połączenie słów “ciasto drożdżowe” i “bez ciasta”. Ale ten przepis zapewnia po prostu mniejszą ilość suchych cząstek odpowiedzialnych za proces fermentacji. W tym przypadku ciasto nie jest dość bujne, ale nadal porowate..

Składniki ciasta:

 • suche drożdże – 1 łyżeczka;
 • kefir – 250 ml;
 • masło – 100 g;
 • przesianej mąki pszennej – 500 g;
 • cukier granulowany – 20 g;
 • sól kuchenna – 20 g.

Czas gotowania: 40 minut.

Wartość kaloryczna testu na 100 g: 256 Kcal.

Jak ugotować ciasto drożdżowe na placki bez gąbki? W osobnej misce wymieszać wszystkie składniki i dobrze wymieszać. Nie ma określonej sekwencji dodawania, ale lepiej najpierw zmieszać drożdże z kefirem, a następnie stopniowo dodawać pozostałe produkty..

Taki przepis bez krówki jest idealny dla tych, którzy przylegają do stanowiska ze względu na brak składników na liście jaj kurzych. Ale zawartość kalorii w tym cieście nie jest gorsza od poprzednich receptur, w pierwszej kolejności podając liczbę Kcal.

Przydatne wskazówki od profesjonalnych szefów kuchni

Nie ma nic trudnego w gotowaniu. Najważniejsze jest przestrzeganie przepisu i sekwencji działań, a wtedy każde danie będzie podlegać nawet tym, którzy szczególnie nie lubią tego zawodu. Szczególnie przydatna dla każdej gospodyni domowej będą wskazówki od profesjonalistów, którzy mogą z łatwością korzystać z domowej kuchni. Należą do nich następujące elementy:

 • mąkę na ciasto należy przesiać kilka razy, aby zmiękczyć kompozycję;
 • w jakiejkolwiek recepturze na ciasto, wodę można zastąpić mlekiem lub kefirem w takich samych proporcjach, jak wskazano w recepturze;
 • po 15 minutach ciasto powinno być ubite z boków, aby rosło szybciej.

Osobno możemy zauważyć taki moment, jak jakość produktów. Mówią o tym nie tylko profesjonaliści z branży gastronomicznej. Lepiej jest dawać pierwszeństwo tylko wyrobom domowej roboty, zwłaszcza mleku, kefirowi i kurzym jajkom. W tym przypadku naczynia są nie tylko smaczne, ale również z maksymalnie użytecznych substancji..

Gotowanie ciasta do pieczenia na dwa sposoby: z naparami i bez. Podstawowe różnice polegają na tym, że dzięki metodzie gąbki mieszanina jest bardziej przewiewna dzięki naturalnemu procesowi fermentacji. W wyniku tego procesu dwutlenek węgla uwalniany jest z mieszaniny, dlatego ciasto jest pokryte wieloma małymi pęcherzykami. Ciasto będzie delikatne i miękkie, a w połączeniu z aromatycznymi przyprawami będzie również wyjątkowo smaczne..

Loading...