Jak zrobić dżem agrestowy

Agrest to doskonała jagoda do późniejszego przygotowania z niej dżemu. Wynika to z faktu, że skład jagód to wiele substancji, które przyczyniają się do powstawania galaretki.

Gruby джем из крыжовника

Ponadto agrest jest bardzo użyteczny zarówno w dojrzałym, jak i zielonkawym..

Dżem z agrestu na zimę można uzupełnić innymi owocami lub jagodami..

Rozważ recepty.

Klasyczny przepis

Dżem, przygotowany na zimę na podstawie klasycznej receptury, nie zajmuje dużo czasu. Mimo to będzie doskonałym dodatkiem do herbaty i ciast, niezależnie od tego, czy będą to koperty, rogaliki czy bułeczki..

Aby przygotować podstawowy dżem z agrestu potrzebujesz:

 • Normalna woda – 500 ml;
 • Cukier granulowany – 1, 5 kg;
 • Owoce agrestu – 1 kg;
 • Wódka.

Każdy przepis, niezależnie od jego rodzaju, zaczyna się od przygotowania głównych składników. W tym przypadku są to jagody, które są ważne, aby dokładnie je posortować, umyć je za pomocą durszlaka, a także oczyścić z nadmiaru zieleni (łodygi i suchy ogon).

Jagody

Aby jagody nie zaczęły pękać podczas gotowania, powinny zostać przekłute igłą. Po pobraniu niewielkiej ilości wódki posyp ją na agrest i pozostaw na godzinę w lodówce z zamrażarką.

Mój

Woda i cukier w przepisie mają na celu przygotowanie syropu. Konieczne jest łączenie ich w naczyniach nadających się do użycia na piecu i czekanie, aż mieszanina się zagotuje. W powstałym agrestu świeckim, kontynuując utrzymywanie syropu w ogniu.

Zasnąć в сироп

Należy jednak pamiętać, że nie można mieszać dżemu podczas gotowania, można tylko wziąć garnek w dłonie i delikatnie nim potrząsnąć.

Zagotuj массу

Usuń z ciepła, poczekaj na chłodzenie. Kiedy tak się stanie, zainstaluj durszlak w innym pojemniku i wylej syrop z jagód. Ogrzać i ponownie włożyć agrest, zmniejszając ciepło, gotować.

Gotowy джем

Ostudzić, a następnie powtórzyć proces takiego gotowania i chłodzenia do 4 razy. Ostatni raz dżem powinien być gotowany przez około pół godziny. W rezultacie mieszanina powinna być taka, aby jej spadek, nałożony na dowolną powierzchnię, nie zaczął się rozprzestrzeniać..

Feed

Dżem z agrestu pakowany jest w zimie do sterylizowanych słoików, a następnie spożywany przez cały rok i pieczony razem z nim.

Zwiń

Najłatwiejszy przepis

Możesz zrobić dżem z agrestu na zimę i po prostu za pomocą poniższej metody. Po pierwsze, taki przepis zaoszczędzi czas, a po drugie, pasuje do każdego kulinarnego nowicjusza. Będzie potrzebować:

 • Owoce agrestu – 1 kg;
 • Cukier puder – 200 g.

Aby rozpocząć, jak zwykle, należy posortować jagody, oczyścić suche ogony i łodygi, i dokładnie spłukać je przez durszlak. Konieczne jest, aby owoce wyschły, kładąc je na ręczniku kuchennym.

Tym razem jagody powinny być zmielone przy użyciu drobnego sita i łyżki stołowej lub najdrobniejszej tarki.

Tarty лакомствоW rezultacie tylko miąższ powinien pozostać w misce, a na sicie – skórka i nasiona.

W rozgniecionych jagodach, uzyskanych po zmieleniu, należy polać cukier, a następnie przenieść pojemnik do ognia, oznaczając około godziny. Wymieszaj drewnianą łyżką mieszankę niezbędną podczas całego gotowania..

Ugotowany dżem można rozprowadzać tylko między puszkami, skręcając je.

Dżem agrestowy przez maszynę do mielenia mięsa na zimę

Aby nie cierpieć z mielenia jagód przez sito, można użyć odpowiednich urządzeń gospodarstwa domowego. Na przykład młynek do mięsa lub blender. Znacznie skróci to czas gotowania dżemu z agrestu. Będziesz potrzebował:

 • Owoce agrestu – 2 kg;
 • Cukier granulowany – 2 kg.

Po przejściu, czyszczeniu, umyciu i wysuszeniu jagód możesz przystąpić do gotowania. Aby to zrobić, przekaż je przez urządzenie do mielenia mięsa, włóż do garnka i wyślij do ognia. Gotować powinien zawierać mały ogień, godzinę. W tym czasie dżem zgęstnieje.

Dodaj cukier do dżemu i gotuj dalej na małym ogniu. Należy go przypisać do gotowania tyle czasu, ile potrzeba, aby osiągnąć pożądaną konsystencję..

Przygotowany dżem agrestowy pakowany jest w sterylizowane słoiki, przechowywane w ciemnym miejscu..

Jak ugotować przysmak z dodatkiem pomarańczy

Aby urozmaicić dżem piernikowy, można rozcieńczyć zwykłe receptury przygotowywania mniejszych składników. Na przykład owoce cytrusowe. Dżem agrestowy z pomarańczą na zimę będzie wymagał następujących składników:

 • Pomarańcze – 2 sztuki;
 • Owoce agrestu.

Powinieneś zacząć od pomarańczy, ponieważ ich peeling jest procesem bardzo czasochłonnym. Nie zapomnij o kościach, ale lepiej kupuj owoce bez nich. Kruszenie, mycie i obieranie agrestu.

Zanurz oba wiodące składniki w blenderze, aby później pokonać. Aby łatwiej było poradzić sobie z otarciami, możesz wyciąć pomarańcze.

Dodaj granulowany cukier i jeszcze raz ułóż, aż cukier się rozpuści. Otrzymane w pakiecie w bankach.

Kompot из абрикосовNajczęściej gospodynie domowe zwijają kompoty na zimę, aby w zimie cieszyć się napojami owocowymi z witaminami. Jak gotować kompot moreli na zimę. Ucz się z naszymi kucharzami!

I tutaj dowiesz się, jak ugotować niesamowity smak dżemu z jagód.

Otwierając ten artykuł, wejdziesz w świat blanków cukinii na zimę. To warzywo musi zostać unieruchomione!

Dżem agrest z porzeczki w multicooker

Możesz urozmaicić klasyczny przepis nie tylko z owocami, ale także z innymi jagodami. Na przykład dowolna odmiana porzeczek. A więc dżem z agrestu na zimę dostanie bogaty odcień i słodko-kwaśny smak. Do tego zacięcia są wymagane:

 • Owoc agrestu – 1/2 kg;
 • Czarna porzeczka – ½ kg;
 • Cukier granulowany – 800 g;
 • Zwykła woda – 800 ml.

Bordowy agrest powinien być uporządkowany, umyta i uratować jego owoce z suchych ogonków i łodyg. Te same procedury dotyczą jagód czarnej porzeczki..

Zanurz szklankę granulowanego cukru i wody w misce z wieloma kuchenkami, ustaw tryb gotowania i pozostaw do zagotowania. Następnie wlać porzeczki i agrest, odejść na wiele godzin.

Po upływie określonego czasu jagody agrestu pękają, dodają do nich pozostały cukier i kontynuują gotowanie. Pozostawić na ½ godziny, ale regularnie sprawdzać, mieszać i czyścić piankę.

Jeśli położysz kroplę dżemu agrestowego na dowolnej zimnej powierzchni i rozprzestrzeni się, to dżem nie jest jeszcze gotowy. Kropla powinna przybrać stan ustalony..

“5 minut” – przepis dla bardzo zapracowanych gospodyń domowych

Pięć minut

Kolejny łatwy przepis na dżem z agrestu dla tych, którzy martwią się o swój wolny czas. Oprócz lekkości, jego główną zaletą jest zachowanie wszystkich witamin i innych mikroelementów..

Aby przygotować 5-minutowy dżem agrestowy, potrzebujesz składników takich jak:

 • Cukier granulowany – 600 g;
 • Naturalny sok jabłkowy – 50 ml;
 • Owoce agrestu – 1 kg.

W zwykły sposób przygotuj jagody do robienia dżemu, sortując je przez mycie i suszenie.

Wlać cukier do rondla i rozcieńczyć sokiem jabłkowym. Następnie przymocuj jagody i przenieś mieszaninę do ciepłego stanu, przykrytą pokrywką. Po osiągnięciu żądanej temperatury należy pozostawić ogień na kolejne 3-5 minut..

Posortuj gotowy dżem z agrestu przez wysterylizowane słoiki.

Porady Housekeeping

Aby nie cierpieć z długim myciem jagód, można je umieścić w durszlaku i spłukać wodą..

Nie należy wyciągać suchych ogonków z agrestu, lepiej jest ciąć je ostrym nożem.

Możesz łączyć jagody w dżemie, które różnią się smakiem. Na przykład kwaśny z słodkim.

Wymieszaj dżem najlepiej drewnianą łyżką, aby zatrzymał więcej składników odżywczych..

Aby upewnić się, że dżem z agrestu nie ulega pogorszeniu, należy dodać łyżeczkę cukru do słoika przed jego wymieszaniem, bez mieszania go z resztą masy..

Niemożliwe jest gotowanie dżemu na zimę w naczyniach aluminiowych, ponieważ może być utlenione..

Słoje dżemu z agrestu na zimę – to rzecz niezbędna w kuchni każdej gospodyni:

 • Można go umieścić w herbacie, zastępując cukier;
 • Dzięki dżemowi uzyskasz doskonałe nadzienie do pieczenia;
 • Istnieją różne wersje przepisów, które łączą agrest i inne jagody lub owoce;
 • Chociaż każdy dżem jest wytwarzany tylko z dojrzałych jagód, agrest może być również użyty, gdy nie jest dojrzały. Będzie więc nadal mieć wiele przydatnych właściwości;
 • Podczas gotowania można zmieniać ilość cukru, zmieniając zawartość kalorii..
Loading...