Jak zrobić soczyste naleśniki z serem

Draniki to bardzo popularne danie w krajach WNP, większość ludzi uwielbia placki ziemniaczane. Technologia gotowania jest dość prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności..

Prosta i szybka opcja
Jako приготовить сочные драники с сыром
Składniki Liczba
ziemniak 300 g (oznaczona waga netto, bez skórki)
jaja 1 szt.
cebula żarówka 40 g (natarto z ziemniakami)
mąka 15 g
ser 50 g
koperek (opcjonalnie) 5 g
olej roślinny 50 ml
Czas gotowania: 30 minut Kalorie na 100 gramów: 178 Kcal
Do gotowania placki ziemniaczane z serem, nie musisz mieć poważne umiejętności gotowania. Wszystkie procesy technologiczne są elementarne..

Ziemniaki muszą być oczyszczone, umyte i starte na specjalnej tarce na naleśniki (najmniejsze). Obrane cebule są również wcierane w ten sam pojemnik, w którym leżą ziemniaki.

pocierać картофель

Umieścić masę w sicie – spuścić nadmiar płynu, który powstał w wyniku produktów ciernych. Przenieść ziemniaki i cebulę z sita do miski, dodać jajko i mąkę. Wszystko się miesza.

dodaj яйца

Masa ziemniaka jest gotowa, musisz zacząć gotować nadzienie. Zetrzyj ser (nieważne jaki jest rozmiar), dodaj trochę pokrojonego koperku. Dokładnie wymieszaj widelcem..

W ogniu trzeba włożyć patelnię, trochę poczekać i dodać olej roślinny.

Gdy olej jest bardzo dobrze rozgrzany, za pomocą łyżki stołowej należy wziąć masę ziemniaczaną i włożyć ją do garnka, a łyżka tworzy okrągły naleśnik. Następnie nałóż łyżeczkę sera na wierzchu i dodaj kolejną masę ziemniaczaną na wierzchu.

smażyć

Okazuje się, że ta struktura: ziemniak – ser – ziemniaki. Na tej samej zasadzie tworzymy pozostałe naleśniki, według tej listy składników około 5 z nich jest produkowanych..

Placki ziemniaczane z serem i szynką

Jeśli zwykłe naleśniki są już trochę zmęczone, możesz spróbować przygotować dość interesującą odmianę dania – naleśniki z szynką, serem i zieleniną..

Składniki:

 • ziemniaki (waga jest wskazana już obrana, ze skórką około 450 g) – 300 g;
 • cebula (nie pozwala szybko przyciemnić ziemniaków, dodaje smaku) – 40 g;
 • jaja – 1 szt. (jeśli masa jest za gruba, można dodać jeszcze jedną);
 • czosnek (nie wymagany składnik, ale poprawia smak) – 10 g;
 • mąka – 20 g;
 • szynka (można stosować Balyk lub inny podobny rodzaj mięsa) – 80 g;
 • twardy ser lub mozzarella – 50 g;
 • zieloni (koperek, pietruszka, kolendra, w zależności od osobistych preferencji) – 15 g;
 • olej jest roślinny – 35 g.

Naczynie gotowane jest przez 20-25 minut, w zależności od prędkości osoby i umiejętności gotowania..

Kalorie na 100 g – 188 kcal.

W tym przepisie wszystkie składniki są wcierane na grubej tarce (ziemniaki, cebula, ser) i czosnek – na delikatne. Szynki i warzywa muszą być pocięte na bardzo małe kostki. Umieść wszystko w jednej misce lub innym pojemniku, dodaj jajko, zielenie, mąkę i wymieszaj.

Masa ziemniaka musi rozprowadzić łyżkę stołową (najwygodniejszy sposób) na gorącej patelni. Naleśniki muszą być okrągłe. To oczywiście nie jest obowiązkowa zasada, ale wygląd danie powinien być reprezentacyjny. Smażyć, aż będzie gotowe.

Ser draniki z kiełbasą

draniki с ветчиной

Przepis na placki ziemniaczane z serem i kiełbasą jest nieco podobny do poprzedniego, ale ma również swoją subtelność w technologii gotowania.

Składniki:

 • obrane ziemniaki (na 5 – 6 naleśników) – 300 g;
 • cebula (jeśli nie ma cebuli, można zastąpić 20 g czosnku) – 40 g;
 • jajko – 1 szt .;
 • mąka (składnik opcjonalny, daje ostry) – 15 g;
 • twardy ser – 40 g;
 • kiełbasa (dowolna, która osoba lubi więcej) – 60 g.

Czas gotowania zależy od wielu czynników osobistych, przeciętnie zajmie to 20-25 minut..

Kalorie na 100 g – 192 kcal.

Przygotuj ziemniaki i zetrzyj je na drobnej tarce z obraną cebulą, odcedź masę przez sito, ale nie ściskaj, ale po prostu usuń nadmiar wody.

Następnie przenieś przetartą masę do średniej wielkości miski i dodaj jajko i mąkę, wszystko dokładnie wymieszaj. Następnie należy wykonać przygotowanie wypełnienia.

Zetrzeć ser na średniej tarce, kiełbasę (jeśli to możliwe) lub posiekać bardzo drobno. Połącz te dwa składniki z masą ziemniaczaną i ponownie wszystko wymieszaj. Smażyć draniki w dobrze rozgrzanej patelni po obu stronach.

Naleśniki z serem i grzybami

Ten przepis nieco różni się od reszty, ponieważ wszędzie naleśniki mają małą formę, ale w tym przypadku będzie to jeden duży naleśnik nadziewany serem i grzybami.

Składniki:

 • obrane ziemniaki – 250 g;
 • cebula (dodana bezpośrednio do masy ziemniaków i do nadzienia) – 120 g;
 • czosnek (natarty ziemniakami) – 10 g;
 • jaja – 1 szt. (jeśli nie ma umiejętności kulinarnych, możesz dodać jeszcze jednego);
 • mąka – 60 g;
 • twardy ser – 60 g;
 • grzyby champignon (można stosować kurki lub inne rodzaje grzybów) – 150 g;
 • krem 18% – 40 ml (można go zastąpić niskotłuszczową kwaśną śmietaną);
 • olej roślinny – 50 g (do smażenia naleśników i wypełniania).

Naczynie gotowane 30 – 35 minut.

Kalorie na 100 gramów – 189 kcal.

Przygotowane ziemniaki, cebula (40 g) i czosnek muszą być przeskakiwane przez małą lub dużą tarkę (w tym przypadku nie ma znaczenia, jak lubisz). Jeśli procedura tarcia odbywa się na drobnej tarce, masę należy opróżnić przez sito, aby pozbyć się nadmiaru płynu. Następnie dodać mąkę, jajko, sól i pieprz..

Następnie przygotowuje się nadzienie. Pozostałą cebulę pokroić w paski, grzyby – talerze. Następnie podgrzej patelnię, dodaj olej roślinny, gdy dobrze się rozgrzeje, należy podsmażyć nadzienie, przyprawić solą i pieprzem.

Smaż cebulę i grzyby, aż będą prawie gotowe, następnie dodaj 18% śmietany i gotuj wszystko przez 3-4 minuty, aż zgęstnieje. Twardy ser po prostu zetrzeć.

Następnym krokiem jest usmażenie naleśnika, patelnia musi być dobrze rozgrzana i nałożyć na nią całą masę, wyrównując ją na całej powierzchni patelni. Kiedy spód stanie się chrupiący, złota skórka – obróć naleśnik.

Można to zrobić za pomocą dwóch ostrzy lub niewielkiej pomocy dłoni, aby się nie rozpadła.

Następnie włożyć farsz na pół, poczekać, aż dolna część naleśnika trochę usmaży i zgiąć na pół. Wolna strona nakłada się na gotowe wypełnienie. Na wierzchu ułóż wstępnie ugotowany ser, przykryj patelnię pokrywką i wyłącz ciepło. Gdy ser się rozpuści – potrawa będzie gotowa do spożycia..

sałatka с кукурузойSałatka z kapustą i kukurydzą – przeczytaj nasze receptury z opcjami.

Jak zrobić hrenovuhu wódki w domu, przeczytaj tutaj..

Staraj się ugotować naleśniki z mięsem według naszych receptur, które urozmaicą to proste danie i dodadzą mu otuchy..

Naleśniki do squasha z serem

Składniki:

 • młoda cukinia – 350 g (jeśli są stare, to trzeba wziąć 450 g);
 • jaja – 1 szt .;
 • mąka – 60 g (można zwiększyć w przypadku płynnej masy squasha);
 • czosnek (składnik opcjonalny) – 10 g;
 • twardy ser (zaleca się stosowanie klasycznego “rosyjskiego”) – 80 g;
 • olej roślinny (musi być stosowany do smażenia naleśników z cukinii) – 40 g.

Naczynie gotowane 30 – 35 minut.

Kalorie na 100 g – 122 kcal.

Jeśli cukinia jest młoda, nie można jej wyczyścić i natychmiast wetrzeć. W przypadku starych należy je oczyścić, obrać i pokroić na rdzeń, dopiero potem można je natrzeć na drobnej tarce.

Wyciśnij nadmiar wody za pomocą sita lub podobnego urządzenia i przenieś masę do miski. Cebula i czosnek wcierają się w tę samą tarkę co główny składnik i są dodawane do miseczki do cukinii.

Twardy ser powinien być starty na dużej tarce i wrzucony do miski z cukinią, jaja i mąka powinny być umieszczone w tej samej misce. Następnie przejdź bezpośrednio do smażenia. Na dobrze rozgrzanej patelni placki naleśnikowe układa się łyżką stołową. Musisz je usmażyć na złoty kolor.

Kilka wskazówek

Czasami zdarza się, że ziemniaki są już przetarte, ale trzeba zostawić je na kilka godzin. Jeśli nie podejmie się żadnych działań – ziemniaki będą ciemnieć, a ich dalsze użycie będzie niemożliwe.

W takim przypadku można użyć zwykłej pigułki witaminy C. Trzeba go zmiażdżyć, dodać do startych ziemniaków, wszystko wymieszać, przykryć folią spożywczą lub plastikową torbą i schować w zimnym miejscu..

Tak więc, w ciągu kilku godzin ziemniaki nie ściemnieją i można je wykorzystać do gotowania.

Nie powinieneś robić zbyt grubych naleśników z serem, powinny one być puszyste, ale nie więcej niż 2 cm grubości, w przeciwnym razie będzie gotowe na zewnątrz, a wnętrze ziemniaków będzie surowe. Ale jeśli taka sytuacja już się wydarzyła, możesz doprowadzić naczynie do piekarnika, przykrywając naleśniki folią.

Gdy nadmiar wody zostanie usunięty z ziemniaków, nie należy przesadzać i nie należy zbytnio wysuszyć masy. Konsystencja powinna być w przybliżeniu tak gęstą śmietaną..

Wyjątkiem są naleśniki z serem i grzybami, ponieważ tam trzeba zrobić jedną dużą tortillę, jeśli konsystencja jest wodnista, raczej problematyczne jest obrócenie go.

Mąka może poprawić tę sytuację – wystarczy dodać trochę więcej, niż wskazano w przepisie.

Loading...