Konserwowanie zielony groszek w domu

Groch – dość powszechne rośliny, które zostały zjedzone wiele lat temu.

Domowe консервированный горошек

Produkt puszkowany pojawił się nieco później, ale jego popularność nie zmieniła się z tej metody przetwarzania. Następnie porozmawiajmy o właściwościach zielonego groszku konserwowego.

Przydatne właściwości i szkoda z puszki zielonego groszku

Nowoczesne metody przetwarzania i konserwacji pozwalają zachować wszystkie użyteczne właściwości grochu, który mieli świeżo.

Dlatego groch w puszkach zawiera wystarczającą ilość witamin z grup A, B, C, a także pierwiastków śladowych – magnezu, wapnia, potasu. Ponadto, po konserwacji konserwuje się dużą ilość naturalnego cukru, skrobi i błonnika pokarmowego..

Puszki z zielonego groszku nie są zalecane dla osób cierpiących na zwiększone wzdęcia. To wszystko, ponieważ produkt nie ma innych negatywnych właściwości..

Kiedy się go stosuje, nie należy zapominać, że nadmierne spożycie może prowadzić do ociężałości w żołądku, dlatego nie należy go przeżywać..

Do konserw używają odmian grochu mózgowego, ponieważ są one największe i najsmaczniejsze. Ale konserwy z zielonego groszku można nie tylko kupić w sklepie, ale także gotować w domu. Rozważ najpopularniejsze przepisy na gotowanie zielonego groszku.

Konserwy z groszkiem w domu

Zwykły przepis na gotowanie w puszkach

Będziemy potrzebować:

 • Groch, umyte i uwolnione od łuski;
 • Woda;
 • Sól;
 • 1 łyżka. łyżka 9% octu.

Zielony горох в стручках

Wszystkie składniki są podawane w tempie przygotowywania pół litrowego puszki konserw, więc ilość groszku będzie taka, że ​​słoik jest kompletny.

Idziemy и чистим

Przed gotowaniem groch należy sortować i czyścić.

Mój

Następnie włóż cały groszek do garnka, posolić i zalać wodą po brzegi.

Zasnąć в кастрюлю

Gotuj na wolnym gazie aż do miękkiego groszku.

Wypełnij банки горохом

Gdy groszek jest już gotowy, można go umieścić w wysterylizowanym słoiku, wkładając do niego łyżkę octu.

Zasnąć

Zwinąć bank i pozostawić do przechowywania.

Sterylizuj банку

Zielony groszek, w puszkach w domu, gotowy!

Gotowy консервация с зеленым горошком

Przygotowanie przepis na zimę “Koraliki malachit”

Skład:

 • 1,5 litra wody;
 • 4 gr. kwas cytrynowy;
 • 90 gr. sole;
 • 75 gr. cukier;
 • Groch.

Przed użyciem groch należy poddać obróbce i przemyciu w płynącym strumieniu wody. Wlać jeden litr wody do pojemnika, dodać jedną łyżeczkę cukru i soli i gotować. We wrzącej wodzie, aby osuszyć groszek i gotować przez około 20-25 minut, aż stanie się miękki.

W tym czasie musisz przygotować solankę – w pół litra wody, dodać jedną łyżkę cukru i soli i zagotować. Włóż przegotowany groszek do przygotowanych słoików, zalej solanką, dodaj kwas cytrynowy i zwinąć.

Pikantny zielony groszek

Ten przepis używa takiego składnika jak liść laurowy, więc smak jest wyjątkowy, a potrawy z takim grochem są bardziej aromatyczne..

To zajmie:

 • 400 gramów grochu;
 • 1 łyżeczka 9% octu;
 • 1 łyżeczka soli;
 • 150 gramów wody;
 • 2 liście laurowe.

Przygotowany i obrany groszek włożyć do sterylizowanego słoika, włożyć sól, ocet i liść laurowy. Następnie słoiki należy sterylizować przez 25 minut, następnie zalać wrzącą wodą i zrolować. Gotowy groch w domu gotowy!

Jak zachować bez dodawania octu

Do marynaty potrzebne będą:

Groch на зиму без уксуса

 • 1 litr wody;
 • 1 łyżka cukru;
 • 1 łyżeczka soli.

Dodaj cukier i sól do 1 litra wody, zagotuj i umieść główny składnik, gotuj na dużym ogniu przez około 3 minuty. Następnie groszek układa się w sterylizowane słoiki, pozostawiając około 2 cm do krawędzi..

Banki z mieszaniną muszą być sterylizowane przez pół godziny, a następnie czekać na ich ochłodzenie i umieścić je w lodówce pod pokrywami kapronowymi.

Następnego dnia banki muszą zostać usunięte, umieszczone w ciepłej cieczy, a po zagotowaniu wysterylizowane we wrzącej wodzie przez 20 minut. Następnie banki mogą być zwijane i usuwane z puszki zielonego groszku do przechowywania na zimę.

Przygotowanie bez użycia metod sterylizacji

Kompozycja do przygotowania nalewania:

 • Litr wody;
 • 3 łyżki. łyżki soli;
 • 3 łyżki. łyżki cukru;
 • 1 łyżeczka kwas cytrynowy.

Jak zawsze, pierwszą rzeczą, którą musisz wyczyścić i umyć groszkiem. Następnie wlej płyn do garnka, doprowadzaj do wrzenia, wlewając mieszaninę soli i cukru. W powstałej marynacie obniżyć groszek, a muszą one być całkowicie zanurzone pod wodą.

Konieczne jest gotowanie potrawy przez 20-25 minut. 3 minuty przed gotowością do mieszaniny należy włożyć kwas cytrynowy. Następnie za pomocą skimmera zdobądź kompozycję i umieść ją w słoikach, zalej pozostałą marynatę na wierzchu i nakręć.

Lepiej jest przechowywać takie konserwy z zielonym groszkiem bez sterylizacji w zimnym miejscu..

Kiszona konserwa

Składniki:

 • Groch;
 • Sól w ilości 0,5 łyżki stołowej na 0,5 litra wody;
 • Cukier w ilości 0,5 łyżki stołowej na 0,5 litra wody;
 • 1 litr przegotowanej wody;
 • Zielona ostra papryka w tempie 1-2 rzeczy na słoiku.

Zielony горошек в маринаде по-домашнему

Pierwszym krokiem jest uwolnienie grochu z strąków i dokładne umycie w bieżącą wodą. Następnie upuść groszek na patelnię i napełnij wodą. Gotować na łagodnym ogniu przez pół godziny, dolewając cukru i soli.

W tym czasie umyć pieprz pokroić w plastry. Wrzuć pieprz do umytych i wysterylizowanych słoików, połóż groszek na wierzchu. Banki są pokryte pokrywkami, a ciecz jest filtrowana przez gazę i ponownie gotowana. Dopiero po tej marynacie zalać groch w bankach.

Następnie, w dużym pojemniku, sterylizujemy słoiki na średnim ogniu przez około 40 minut, po czym wyjmujemy słoiki i natychmiast je dokręcamy. W nocy gotowe dania konserwowe należy pozostawić do ostygnięcia w temperaturze pokojowej, a następnie banki powinny być przechowywane w ciemnym miejscu – piwnicy lub piwnicy..

Jeśli go nie ma, banki są po prostu usuwane w szafce lub pod stołem, ale należy pamiętać, że światło nie powinno padać na banki. Teraz wiesz, jak zachować groszek w domu, tak aby był marynowany..

Marynowany белые грибы на зимуMożesz również dowiedzieć się, jak podlewać białe grzyby na zimę w domu na naszej stronie internetowej..

Najsmaczniejszy kawior z bakłażana wyjdzie zgodnie z jednym z tych przepisów, ponieważ prezentowane są tam nie tylko instrukcje krok po kroku, ale także część duszy naszych kucharzy zamknięta! Spróbuj i zobacz!

A potem przeczytaj, jak zachować pomidory w swoim własnym soku na zimę.

Przydatne wskazówki

Aby twoje wysiłki nie poszły na marne, powinieneś przestrzegać kilku zasad, które pomogą ci odpowiednio przygotować i zachować konserwę przez długi czas..

Najpierw, przed gotowaniem, poświęć wystarczająco dużo czasu na przygotowanie grochu – umyj je, obierkuj, ponownie umyj groszek i upuść na durszlak.

Po drugie, aby wyeliminować zmętnienie solanki w bankach, ostrożnie wysterylizuj puszki i pokrywki. Po trzecie, użyj wszystkich składników dokładnie w takiej ilości, w jakiej są wymienione w przepisie. Zwykle obliczenia dotyczą przygotowywania słoików o pojemności 0,5 litra gotowych konserw..

Mamy nadzieję, że te proste zasady pomogą w przygotowaniu pysznego grochu w puszkach na zimę, który zachwyci Ciebie i Twoich bliskich całą zimę. W końcu nawet noworoczny Olivier, gotowany z puszkowym zielonym groszkiem własnej produkcji, wygląda o wiele bardziej apetycznie.!

Loading...