Ryżowa owsianka z mlekiem to ulubiona uczta

Pyszne завтрак из рисаUlubiony przysmak wielu – owsianka z ryżu dla mleka jest nadal popularna dzisiaj, chociaż historia jego pochodzenia sięgała daleko wstecz do stuleci.

Najpierw ugotowano go na dworze Katarzyny Pierwszej na śniadanie dla cesarzowej przez francuskiego kucharza..

Potem uważano ją wyłącznie za pokarm królów i królów, a przygotowywano ją tylko z mlekiem kozim..

Później te rozkazy zostały zniesione, a kasza ryżowa na mleku miała okazję ugotować każdego, kto miał ziarna ryżu w gospodarstwie, które były bardzo cenione w tym czasie, i krowy, która dawała mleko.

Teraz płatki ryżowe z mlekiem nie są już taką ciekawością jak wcześniej, ale niestety nie każdy jest w stanie ją ugotować. Ale użycie owsianki ryżowej na mleku jest bezdyskusyjne.

Wiele gospodyń domowych, którzy nie mają się gotować to danie w całości lub długi okres czasu, a także młody tata opuścił dom, aby podążać za dzieckiem pod nieobecność żony, bardzo często zastanawiam się, jak to samo prawo, a co najważniejsze, wyśmienitą kucharką ryżowa z mlekiem, w jakich proporcjach brać składniki.

Wszystko to powiem wam w tym artykule..

Oczywiście, głównymi składnikami dania, które już mieliście okazję odgadnąć, są mleko i ryż..

Jednak nie wszystko jest jasne z mlekiem: które mleko należy pobrać, jaką zawartość tłuszczu, w jakiej ilości.

Tak, jednak z ryżem nie wszystko jest jasne, ponieważ różnorodność gatunków na rynku może doprowadzić człowieka do otępienia: okrągłego, podłużnego, gotowanego na parze i wielu innych. Rozumiem.

 • Zacznijmy od mleka.. Do gotowania owsianki ryżowej można wziąć dowolne mleko, ponieważ tradycje każdego narodu wiążą się z użyciem różnych rodzajów mleka: mleka krowiego lub koziego – wybór należy do Ciebie. Zawartość tłuszczu mlecznego zależy również wyłącznie od twoich preferencji i pożądanej kaloryczności owsianki ryżowej na mleku: im wyższa zawartość tłuszczu, tym wyższa zawartość kaloryczna..
 • Cóż, teraz chodźmy do ryżu. Tutaj być może wszystko opiera się wyłącznie na twoich preferencjach. Ktoś kocha okrągły ryż, kogoś długiego. Jednak do gotowania owsianki ryżowej dla dzieci najlepszą opcją byłoby użycie okrągłego ryżu, ponieważ nie gotuje się ona miękko, a także trochę bardziej przydatna na długi, a zwłaszcza na parze ryż..
 • Jeśli chodzi o proporcje składników, wszystko jest tutaj bardzo proste.. Do gotowania owsianki ryżowej z mlekiem potrzebne są 2 porcje ryżu, jedna część wody i taka sama ilość mleka. Nie bądź zaskoczony obecnością wody, konieczne jest do wstępnego gotowania ryżu w zwykły sposób gotowania.

Jak gotować owsiankę w powolnym kuchenka

A teraz, być może, przejdźmy do samej metody gotowania płatków ryżowych z mlekiem i najpierw rozważmy przepis na multicooker.

Uproszczone приготовление каши

Wymagane składniki:

 1. 1 szklanka ryżu (wskazane jest używanie kubków pomiarowych przymocowanych do powolnej kuchenki, w przeciwnym razie ryzykujesz przygotowanie tak dużej ilości owsianki, że po prostu “ucieknie”. Podobnie jak w garnuszku braci Grimm “);
 2. 3-4 szklanki mleka (ponownie wymiarowe);
 3. 3 łyżki cukru (miłośnicy słodkich ziaren ryżu mogą dodać więcej cukru);
 4. pół łyżeczki soli;
 5. mały kawałek masła (około 3 * 3 cm);
 6. suszone owoce i inne dodatki do smaku.

Gotowanie:

 1. Najpierw należy dokładnie umyć ryż kilka razy, aby uzyskać czystą wodę.. Następnie zalać szklanką wody i pozostawić do spęcznienia na 30-40 minut..
 2. Po określonym czasie złóż ryż na durszlak. Wymieszaj mleko (można suszyć) z solą i cukrem, aż do całkowitego rozpuszczenia tego ostatniego. Wlać ryż do miski multicookera, zalać mleko cukrem i solą, dodać to samo masło. (W razie potrzeby masło można wcześniej stopić).
 3. Wszystkie składniki muszą być dokładnie wymieszane.. Zamknij pokrywkę modułu multicooker i ustaw tryb “Kasza mleczna”. Jeśli nie jest dostępny, możesz łatwo wybrać tryb “gaszenia”. Ustaw godzinę – 1 godzinę. W tym czasie owsianka musi być wymieszana kilka razy, aby uniknąć przywierania ryżu..
 4. Ponadto, jeśli chcesz dodać suszone morele, rodzynki, suszone śliwki i inne owoce lub jagody do owsianki mlecznej, należy je dodać na początku lub w środku gotowania, w zależności od wymaganego czasu przygotowania i pożądanej miękkości tych dodatków..

  Jednak nie trzeba dodawać ich bezpośrednio do Yul.do, ponieważ nie każdy lubi jeść, na przykład, z rodzynkami. W tym przypadku masz możliwość użycia specjalnej wkładki do gotowania dla pary, która z reguły jest dostarczana wraz ze wszystkimi nowoczesnymi multicookerami.

  Tak, a prawdopodobieństwo, że twoja płynna mleczna kasza ryżowa ulegnie pogorszeniu w ciągu jednego dnia, będzie znacznie niższe, podczas gdy obecność suszonych owoców w owsiance sama zwiększa to prawdopodobieństwo nawet o 90%..

 5. Po tym czasie owsianka powinna być dokładnie wymieszana., a następnie pozostawić na 10-15 minut, ustawiając wcześniej tryb “Podgrzewanie”, aby owsianka uzyskała niezbędny stan. Ponadto można dodać różne syropy, dżemy, a nawet miód zamiast cukru na początku przygotowania lub w już przygotowanej owsiance..

Dla naszych najmłodszych

Przygotowanie owsianki mlecznej dla dziecka jako całości pokrywa się z procesem gotowania dla dorosłych..

Owsianka для самых маленьких

Jest jednak kilka funkcji, o których ci powiem..
 • Po pierwsze, owsianka ryżowa dla dziecka, a jeszcze bardziej, na początku karmienia uzupełniającego dla wciąż bardzo małego dziecka, lepiej jest strawić niż niedopieczone. Sądzę, że ta funkcja nie jest warta wyjaśnienia, chociaż być może nadal wyjaśniam, z czym jest związana..
 • Wynika to z faktu, że małe dzieci nadal mają małe zęby (na przykład niemowlęta) lub już się pojawiły, ale nadal są słabe. Takie zadanie jak żucie trudnego niedogotowanego ryżu, dla nich z reguły niemożliwe. Jednak nawet jeśli to zrobią, ryzykujesz pozostanie przez całą noc z powodu problemów z żołądkiem..

  Dlatego zdecydowanie radzę nie ryzykować. Lepiej jest naprawdę strawić ryż.

 • Po drugie, przy przygotowywaniu owsianki mleka zaleca się stosowanie wyłącznie świeżego mleka ze sprawdzonych marek.. Najlepiej stworzony specjalnie dla dzieci..
 • Po trzecie, pediatrzy zalecają stosowanie bardzo małej ilości masła lub nieużywanie go wcale., ponieważ ryzykujesz uzyskanie tych samych problemów, co w pierwszym przypadku. To samo dotyczy dodawania różnych owoców i jagód..

A reszta procesu gotowania mleka owsianki ryżowej jest absolutnie identyczna. Najpierw należy umyć ryż, pozwalając mu parzyć w wodzie przez co najmniej 30 minut.

Następnie wlej go do garnka i zalej dwie szklanki wody. Doprowadzić do wrzenia na małym ogniu..

Gdy woda zacznie wrzeć, dodaj mleko, aż całkowicie pokryje ryż. Dokładnie wymieszaj. Przykryj i dusić na małym ogniu przez 10-15 minut, aż ryż będzie w pełni ugotowany..

Deser wideo

Cóż, zgodnie z tradycją, wizualne wideo na temat artykułu:

Podsumowując, chcę dodać, że to danie jest nie tylko bardzo smaczne, ale także niezwykle przydatne dla ciała dorosłego i dziecka..

Pobłogosław cię!

Loading...