Odchudzające się białko: dziewczyny na kartce

Większość dziewcząt zaangażowanych w fitness lub kulturystykę zna taki produkt jak białko i będzie o nim mowa, a raczej o korzyściach dla dziewcząt.

Użyj девушкой протеина для похудения

Co to jest białko dla dziewcząt: korzyści dla kobiecego ciała

Zanim rozpoczniesz opowieść o korzyściach, musisz odpowiedzieć na główne pytanie dotyczące bezpieczeństwa. Nie ma takiego niebezpieczeństwa, istnieją tylko przeciwwskazania do niektórych chorób..

Białka dla kobiet to białka zbudowane z aminokwasów, odpowiedzialne nie tylko za wzrost mięśni, ale także za inne ważne funkcje:

 • Przywrócenie zaburzeń hormonalnych;
 • Praca układu trawiennego;
 • Wzmocnienie odporności;
 • Terminowe dostarczanie substancji odżywczych do tkanek ciała.
W rzeczywistości jest to materiał budowlany dla mięśni. Ale problem leży gdzie indziej: większość produktów żywnościowych sportowych składa się z chemii, która często zakłóca działanie hormonów..

Stąd pytanie: czy dziewczyny muszą wziąć ten suplement? Jeśli chodzi o ten suplement, lekarze nie zagłębiają się w różnice między ciałem męskim i żeńskim..

Faktem jest, że jeśli ktoś uprawia sport, to dzienna dawka białka wynosi 2 gramy na kilogram wagi..

Białko nie jest podzielone na kobiety i mężczyznę, więc jeśli paczka mówi “Dla kobiet”, to najprawdopodobniej producent użył chwytów marketingowych.

Jak wybrać białko do utraty wagi i suszenia

W sprzedaży występują różne warianty dodatków i każda z nich ma swoją własną charakterystykę. Odmiany białka:

Serwatka протеин

 1. Serwatka. Stał się sławny dzięki swojej przystępnej cenie. Zdobądź je z serwatki, która, jak wiesz, zawiera dużą liczbę niezbędnych aminokwasów. Jedyny minus białka serwatki – całkowita masa dodatku zawiera tylko 60% czystego białka;
 2. Kazeina. Otrzymuje się go z białek zawartych w skrzepie. Pod względem kosztów jest nieco droższy niż poprzedni, ale pochłonięcie białka kazeiny zajmuje więcej czasu. Najlepszy czas na jej użycie jest wieczorem. Tak więc produkt będzie w stanie chronić komórki mięśniowe przed głodem nocnym. Minus: zawartość czystego białka również wynosi 60%;
 3. Soja. Najtańsze białko, szeroko stosowane do odchudzania, ale eksperci twierdzą, że nie jest on bardzo pożywny. Zalety białka sojowego obejmują niskokaloryczne, a wady obejmują niewielką ilość niezbędnych aminokwasów dla ciała i zawartość czystego białka (tylko 50%);
 4. Izolat białka serwatki. Jego kosztowny koszt wynika z wysokiego stopnia oczyszczenia. Wynika z tego, że czyste białko w nim do 90%.
 5. Wherol Protein Hydrolizate. Ze wszystkich wymienionych białek jest najdroższy, dlatego najczęściej jest wykorzystywany przez profesjonalnych sportowców. Zawartość czystego białka w nim zawarta jest w 100% i oprócz wysokich kosztów ma jeszcze jedną wadę: gorzki smak.

Który z nich jest najlepszy dla dziewcząt, aby schudnąć

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o najlepszy produkt do odchudzania i suszenia, dlatego przed skorzystaniem z wybranego suplementu skonsultuj się ze swoim trenerem..

Ale większość ekspertów uważa, że ​​hydrolizat białka serwatkowego pomoże uzyskać najszybszy możliwy wynik..

Również określenie właściwego rodzaju białka pomoże naukowcom z USA:

 • W przypadku utraty wagi najlepiej wybrać szybkie białko;
 • Kiedy decyzja zmienia się pomiędzy soją a serum, najlepiej jest dać pierwszeństwo temu drugiemu;
 • Serwatka najlepiej redukuje tkankę tłuszczową.

Prawidłowe użycie

Jeśli uważasz, że możesz schudnąć, jedząc suplement, leżąc na kanapie, to jesteś głęboko w błędzie. Taki wynik czeka tylko na tych, którzy mają szybki metabolizm. Reszta będzie musiała ciężko pracować.

Jakie jest źródło zużycia energii? W włóknach mięśniowych, które są uważane za jednostki kurczliwe. Zużycie energii i utrata kalorii wynika z ich redukcji. Dlatego pamiętaj o zasadzie: im więcej mięśni, tym więcej tłuszczu spala się..

Ale po zapoznaniu się z powyższym, powinieneś wiedzieć, że suplement jest spożywany między głównymi posiłkami. Oznacza to, że jest to tylko dodatek do żywności, a nie substytut.

Ale gdy zadaniem jest natychmiastowe zmniejszenie liczby spożywanych kalorii, a po jedzeniu nie ma uczucia sytości, to dodatkowa część rozwiązuje ten problem. Warto również przypomnieć, że wchłanianie białka kazeinowego przez organizm trwa dłużej niż reszta.

Kiedy i jak zażywać białko dla dziewcząt odchudzających? Dawkowanie i jakość – to ważne podczas jedzenia białka i osiągnięcia szybkiego efektu..

Koktajle proteinowe są zwykle mieszane z wodą, chociaż ich smak bezcukrowy nie jest przyjemny. Jeśli chcesz, możesz zastąpić wodę sokiem lub mlekiem, ale dodatkowo musisz pamiętać o prawidłowym obliczeniu kalorii.

Recepcja протеинового коктейляDobry sposób na zmniejszenie kalorii – aby zorganizować “dzień owocowy”. Ale pod jednym warunkiem: oprócz owoców, zjedz niewielką ilość wysokokalorycznego jedzenia..

Najlepiej rozprowadzić spożycie białka w czasie. Tak więc dziennie będziesz spożywać około 5 porcji białka, ale w normalnych dawkach. Na przykład, podczas podróży wskazane jest przyjmowanie białka kazeiny, ponieważ po drugiej porcji uczucie głodu będzie nieobecne przez długi czas..

W przypadku dziewcząt zaleca się stosowanie białka serwatkowego. Działa tak samo jak kazeina, dopiero teraz pojawia się uczucie sytości.

Połączenie z treningami

Silne ciało, atletyczna i harmonijna sylwetka, dobre zdrowie i siła – każdy marzy o tym, kto pierwszy przekroczył próg siłowni.

I każdy nowicjusz powinien wiedzieć, że wynik zależy od ilości białka, które dostaje się do jego ciała każdego dnia. W tym przypadku konieczne jest nie tylko poznanie, ale także dokładne zliczenie każdej dawki..

Na przykład zwykła osoba wystarcza na 1 – 1, 3 gramy. za każdy kg. waga sportowca 2 gr. to znaczy, o wadze 80 kg. dziennie musisz jeść 180 gramów. białko. Ale nie należy tego robić natychmiast, ponieważ nie będzie miał czasu, aby się rozpuścić.

Kulturyści odżywiają organizm białkiem 4 razy dziennie:

 1. Natychmiast po przebudzeniu – energia zużytej energii jest kompensowana;
 2. W ciągu dnia – wysoki poziom wsparcia dla białka;
 3. Przed treningiem – najlepiej 2 godziny, aby zapewnić mięśni białko;
 4. Po treningu – szybko przywrócić i nasycić mięśnie białkami.

Przeciwwskazania

Uwaga!Indywidualna nietolerancja na białko jest zjawiskiem raczej rzadkim. W tym przypadku białko powoduje alergie i zaburzenie odżywiania. Zatrucie pokarmowe występuje w dwóch przypadkach: z dysbioza i niewielką liczbą enzymów rozkładających białka.

Gdy pojawią się następujące objawy, należy natychmiast zmniejszyć dawkę spożywanego białka:

 • Alergie;
 • Wzdęcia;
 • Biegunka;
 • Ból brzucha.

Pomimo faktu, że dodatek nigdy nie wpłynął na pracę narządów wewnętrznych, stosowanie białka jest przeciwwskazane w niewydolności nerek.

Przed użyciem żywienia sportowego dana osoba musi przejść badanie fizykalne. Przeciwwskazania:

 • Niewydolność nerek;
 • Choroba nerek;
 • Genetyczne predyspozycje do choroby nerek.

Często reakcja alergiczna wywołuje białko sojowe. Również brak przyjmowania tego suplementu przez organizm wynika z nietolerancji glutenu..

Suszenie тела для девушекWłaściwe suszenie ciała dla dziewcząt: menu według dnia. Dowiedz się, do czego służy i jakie jedzenie jest dostarczane..

Recenzje na temat kompleksu “Schudnąć w ciągu tygodnia”, przeczytaj tutaj. Co ciekawe, ktoś stracił na wadze w tym programie.?

I tutaj dowiesz się o zasadach przyjmowania suplementów odchudzających L-karnityny.

Mity i stereotypy na temat korzystania z żywienia sportowego

Pomimo popularności sportu wciąż istnieją mity o białku i żywieniu sportowym. Spróbujmy wyjaśnić.

 1. Mit numer 1. Szkodliwy dla zdrowia. Najczęstsze nieporozumienie. Koktajle na bazie protein, aminokwasy, gainery i kompleksy witaminowe są składnikami odżywczymi występującymi w naszych zwykłych produktach spożywczych;
 2. Mit numer 2. Chemia. Koktajl proteinowy to skoncentrowane białko pochodzące z soi, wołowiny, twarogu, jaj. Oczywiście smaki i imitatory różnych smaków są dodawane do smaku i aromatu, ale wszystkie są ściśle kontrolowane;
 3. Mit numer 3. Powinno być spożywane tylko w dniu szkolenia. Jeśli włókna mięśniowe pękną podczas treningu, to podczas odpoczynku następuje proces regeneracji. A jeśli w tym okresie organizm nie otrzyma wymaganej ilości białka, wówczas wzrost masy mięśniowej jest niemożliwy. W ten sposób białka są spożywane nawet podczas odpoczynku od sportu;
 4. Mit numer 4. Masa mięśniowa nie rośnie bez jego pomocy. Aby uzyskać harmonijną sylwetkę sportową, musisz uprawiać sport, zrelaksować się, dobrze zjeść i wziąć białko; Profesjonalny спортсмен
 5. Mit numer 5. Powinien być stosowany wyłącznie przez profesjonalnych sportowców. Białko i białko to różne nazwy dla jednej substancji i jest to konieczne dla wszystkich. Kiedy nie można jeść sera, mięsa lub jajek, na ratunek przychodzą koktajle proteinowe;
 6. Mit numer 6. Dużo białka – dużo masy mięśniowej. Żadne pojedyncze białko, stosowane w dużych ilościach, nie zwiększy bicepsa, jeśli ćwiczysz raz w miesiącu;
 7. Mit numer 7. Odżywianie sportowe jest drogie. Aby zniszczyć ten stereotyp, wystarczy dowiedzieć się, ile kosztuje suplement i ile pieniędzy wydaje się na prawidłowe odżywianie: pierś kurczaka, produkty mleczne, jajka, twarożek, ryby itp..

Prawdziwe recenzje na temat korzyści płynących z suplementów

Białka zdecydowały się użyć natychmiast po pierwszej lekcji na siłowni. Jednocześnie zmniejszyłem liczbę spożywanych kalorii dziennie do 1000. I o czym chcę się chwalić: w ciągu 2 miesięcy straciłem 6 kilogramów, a ponadto chodziłem na salę gimnastyczną tylko dwa razy w tygodniu. Chcę również powiedzieć, jeśli nie śledzisz faktu, że jesz efekt suplementów, a ćwiczenia nie. Wziąłem kompleksy białkowo-witaminowe + siłownię, nawet codzienny aerobik mi nie pomógł. Zauważyłem też, że mój wygląd zaczął się zmieniać. Oczywiście w pozytywny sposób. Musiałbym również wymyślić, jaki rodzaj pić w nocy, co przed treningiem i po jego zakończeniu, wszystko będzie dobrze.

Victoria, Azov

Po tym, jak przejrzałem wiele recenzji na forach tematycznych, zdałem sobie sprawę, że za pełne szczęście nie mam dość tego suplementu. Po aktywnym użyciu wyciągnąłem kilka wniosków:

 • Aby osiągnąć pożądany rezultat, a mianowicie spalić tkankę tłuszczową i zastąpić jej część mięśniem, należy połączyć suplement diety z regularnymi treningami;
 • Osiągnąłem największy efekt, gdy zacząłem go używać zgodnie z poniższym schematem: Pierwszą porcję brałem rano (zaraz po przebudzeniu), drugą porcję godzinę, a czasem dwie przed wejściem na siłownię, a na koniec trzecią porcję dokładnie godzinę po treningu. ;
 • Aby zmaksymalizować wpływ na stan mięśni, nie wystarczy korzystać i uprawiać sport, musimy też pamiętać o prawidłowym odżywianiu. Dlatego radzę spożywać dużą ilość wolnych węglowodanów (np. Zboża, produkty z rodziny motylkowatych), ryby, a także jeść dużo olejków roślinnych.

Ksenia, Kaługa

Zobacz wideo, w którym dowiesz się wszystkiego, co dziewczęta muszą wiedzieć o białku: